سالانه ۳۵۰ میلیارد تومان برای توسعه ICT روستاها هزینه می‌شود

|
0 دیدگاه

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات از هزینه شدن ۳۵۰ میلیارد تومان در سال برای توسعه ICT روستاها خبر داد و گفت: اینکار اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم به همراه دارد که بعضاً میزان اشتغال‌زایی غیرمستقیم آن ۳ تا ۴ برابر اشتغال‌زایی مستقیم است.

محمود واعظی در همایش مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با موضوع برنامه توسعه کسب و کار اشتغال پایدار اظهارداشت: فاصله بین دانشگاه و صنعت که در ایران به عنوان یکی از مشکلات نظام اشتغال زایی مطرح است نه تنها در ایران، بلکه در سطح اروپا نیز وجود دارد و فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از خروج از دانشگاه هم آمادگی لازم برای ورود به بازار اشتغال را ندارند و هم بازار اشتغال آمادگی کافی برای پذیرش آنها را ندارد.

وی افزود: بخش خصوصی اگر درآمدزایی نکند قطعاً دارای مشکل است، چرا که ذات بخش خصوصی نباید مانع از کمک  به هم نوع شود، بلکه بهتر است بخش خصوصی نگاهی عبادی به یک شغل داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه “وقتی یک شغل ایجاد می‌کنیم یک خانواده را سامان بخشیده ایم”، گفت: در ۲ سال گذشته زیرساختهای شبکه ملی اطلاعات آماده شده و اکنون به دنبال ایجاد دسترسی و تولید محتوا هستیم و امروز نیز جلسه‌ای با موضوع شبکه ملی اطلاعات برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هرساله ۳۵۰ میلیارد تومان برای توسعه ICT در روستاهای کشور هزینه می‌کنیم که اینکار اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم به همراه دارد که بعضاً میزان اشتغال‌زایی غیرمستقیم آن ۳ تا ۴ برابر اشتغال‌زایی مستقیم است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.