تحرکات و اتفاقات مثبت در بازار سرمایه

سرازیر شدن ملایم نقدینگی به بورس

|
0 دیدگاه

با توجه به روندشاخص بورس و ارواق بهادار تهران بعد از سپری کردن یک هفته صعودی و سرازیری آرام نقدینگی، می‌توان انتظار روند صعودی معاملات در نیمه دوم سال جاری را داشت.

شاخص کل بورس تهران در اولین روز معاملاتی هفته حدود ۳۵۳ واحد افزایش داشت و در کانال ۷۶ هزار و ۵۷۹ واحدی متوقف گردید.بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد و معادن با ۸۹ واحد و همین طور نماد کچاد با ۵۴ واحد بر شاخص داشتند،از طرفی نماد شپنا بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را با ۳۹ واحد بر جای گذاشت.

به علاوه آیفکس نیز با ۱٫۹ واحد افزایش به رقم ۸۰۱ واحد رسید که میدکو و شراز بیشترین تاثیر مثبت و نماد  ذوب بیشترین تاثیر منفی بر شاخص فرابورس را برجای گذاشتند.

در این روز بانکی‌ها در اغلب نمادهای خود مثبت بودند البته ناگفته نماند که اکثر نمادهای این گروه به دلیل برگزاری مجامع متوقف هستند.سرمایه گذاری‌ها و سایر کانی های غیر فلزی در اغلب نمادهای خود معاملاتی منفی داشتند.سیمانی ها اغلب مثبت اما نمادهای کاشی و سرامیک سرتاسر با رنگ قرمز متوقف شدند.شیمیایی ها اغلب منفی بودند.فلزات اساسی و خودرویی‌ها اغلب در حاشیه ی مثبت داد و ستد شدند.

*روند معاملات در طول هفته :

بر این اساس خودرویی ها عمدتا در طول هفته منفی معامله شدند به جز آخرین روز معاملاتی هفته که سرتاسر سبز پوش بودند. همچنین شرکت ایران خودرو طی اطلاعیه ای اعلام نمود که با توجه به انتشار نامه جعلی مورخ ۱۱/۰۵/۹۵در فضای مجازی مبنی بر تصمیم گیری هیئت مدیره این شرکت در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و ثبت آن تا تاریخ ۹۵/۰۵/۲۰ در مرجع ثبت شرکت‌ها ،به منظور جلوگیری از اشاعه اطلاعات نادرست و گمراه کننده ،ضمن تکذیب مفاد نامه مذکور و به جهت حفظ حقوق کلیه سهامداران و سرمایه‌گذاران ، ضروری است مراتب اطلاع رسانی گردد، فلزات اساسی در اغلب نمادهای خود با معاملات مثبتی همراه بودند.
همچنین محصولات شیمیایی اغلب با معاملات منفی همراه بودند. بانکی‌ها در غیاب اکثر نمادهای خود متعادل معامله شدند.

در گروه مخابرات نیز شاهد عرضه اولیه سهام شرکت آتیه داده‌پرداز در بازار فرابورس بودیم که۲۷ میلیون سهم این شرکت برای نخستین بار عرضه شد . که از جمله خبرهای مهم گروه‌ها است در نهایت شاخص کل با ۷۹۳ واحد افزایش در کانال ۷۷ هزار و ۸۸۳ واحدی به کار خود در آخرین روز هفته پایان بخشید.

به گزارش میزان به نظر می رسد در صورت ادامه ی تحرکات و اتفاقات مثبت در بازار سرمایه  و مهم‌تر از آن عقلایی عمل کردن فعالان این بازار و همچنین سرازیر شدن ملایم نقدینگی به بورس شاهد روزهای خوبی در نیمه ی دوم سال برای بازار سرمایه باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.