سرمایه‌گذاری اپل در شرکت استارت‌آپ هوش مصنوعی

|
0 دیدگاه

شرکت اپل در راستای بهبود خدمات دستیار هوشمند صوتی خود یعنی سیری اقدام به خریداری کردن یک شرکت استارت‌آپ به نام توری (turi) کرده است.
رقابت بر سر دستیارهای هوشمند صوتی به‌ صورت مستقیم با مقوله هوش مصنوعی ارتباط دارد و شرکت‌های فعال در این زمینه نیز به‌خوبی از این موضوع آگاه هستند.

در این میان، شرکت اپل که به‌تازگی به‌واسطه محصولاتی مانند کورتانا از سوی مایکروسافت اندکی تحت فشار قرار گرفته بوده است، با خرید یک شرکت استارت‌آپ برای بهبود عملکرد سیری اقدام خواهد کرد.
این شرکت استارت‌آپ که توری (turi) نام دارد هنوز به‌صورت رسمی خریداری شدن توسط اپل را تائید نکرده است ولی ساختار کاری این شرکت و تخصص آن‌ها در زمینه هوش مصنوعی به‌خوبی می‌تواند با اهداف اپل سازگار باشد.

شایان‌ ذکر است که شرکت اپل به‌احتمال فراوان از تغییرات یاد شده برای تلفن همراه آیفون ۷ بهره خواهد گرفت که این امر می‌تواند موجب شود تا شرایط رو به افول این سری تلفن همراه بهبود پیدا کند.

این اقدام اپل با توجه به قدرت رقبای این شرکت در رده هوش مصنوعی بسیار مهم به نظر می‌رسد و به‌احتمال فراوان بهینه‌سازی‌های سیری بر روی iOS نسخه ۱۰، تنها آغازی برای ایجاد جهش در این سیستم خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.