سه هزار و ۴۱۵ فقره تسهیلات به مردم هرمزگان پرداخت شد

|
0 دیدگاه

مدیر بانک قرض الحسنه رسالت هرمزگان گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه ، سه هزار و ۴۱۵ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مردم استان پرداخت شد که نسبت به همسنجی با سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.

مهدی زندی سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته نیز ۱۲ هزار و ۵۴۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مردم هرمزگان پرداخت شد.
وی بیان داشت: ۹ شعبه قرض الحسنه بانک رسالت در استان هرمزگان وجود دارد که پنج شعبه آن در شهر بندرعباس و چهار شعبه در شهرستان های بندرلنگه، میناب، قشم و کیش است.
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت هرمزگان اظهارکرد: این بانک به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور است که برخلاف سایر بانک ها، بانکی اجتماعی بوده و کار تجاری انجام نمی دهد و بر این اساس، سودی پرداخت نمی شود.
زندی یادآورشد: بانک رسالت خود را رقیب شبکه بانکی نمی داند و تلاش می کند با معرفی ابزارهای جدید مالی، گروه های مختلف را تحت پوشش قرار دهد.
وی با بیان اینکه بدنبال توسعه ابزار جدید مالی و بانکداری اجتماعی هستیم، گفت: گروه ها و کانون های مختلف اجتماعی در کشور نظیر کانون های خانوادگی، دوستی، کاری و غیره وجود دارد که می توانند از خدمات بانکداری استفاده کنند.
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت هرمزگان اضافه کرد: از زمان راه اندازی واحد بانکداری اجتماعی تا امروز ۶۲ کانون سازمانی و اجتماعی در استان تشکیل شده که تاکنون به اعضای حدود سه هزار نفری افزون بر یک هزار فقره وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.
این مسئول بانکی در هرمزگان یادآورشد: بانک قرض الحسنه رسالت با هدف ترویج بانکداری اسلامی و افزایش تعداد تسهیلات به سپرده گذاران خود و همچنین ارائه خدمات نوین بانکی کار خود را از سال ۹۱ آغاز کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی یکی از محورهای اصلی اقتصاد و فرهنگ در نظام بانکی است یکی از اهداف برجسته این بانک ایجاد مشاغل خرد با حداقل هزینه تمام شده می باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.