سیاست گمرک ایجاد اتوبان برای تولید است

|
0 دیدگاه

رییس کل گمرک گفت:زمان ترخیص برای واحدهای تولیدی به کمتر از دو ساعت رسیده است.

رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران كه وزير اقتصاد را در سفر به استان آذربايجان شرقي همراهي مي‌كند، اقدامات گمرك جمهوري اسلامي ايران را تشريح كرد و گفت: ۳۳ نوع عوارض و ۶۵ نوع معافيت گمركي در كشور وجود دارد.

مسعود كرباسيان كه در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي سخن مي‌گفت،با اشاره به اينكه در كشور ما ۳۳ نوع عوارض و ۶۵ نوع معافيت وجود دارد، گفت: هنوز كه هنوز است نمي‌توانيم گواهي مبدأ بگيريم.
مسعود كرباسيان افزود: در بخش توليد ضمانت‌نامه ۱۱ ماهه براي مواد اوليه داده مي‌شود و زمان ترخيص براي واحدهاي توليدي به كمتر از دو ساعت رسيده است.
وي درخصوص استاندارد تأكيد كرد: توافق شده كه حداكثر در مدت هشت روز استاندارد بايد جواب كالاها را ارائه دهد و نمي‌توان كالاي مردم را در گمرك بيش از مدت قانوني نگهداريم.
رئيس كل گمرك با اشاره به اينكه سياست گمرك ايجاد اتوبان براي توليد است، ادامه داد: سياست‌هاي ما كامل‌ترين در بخش توليد است.
كرباسيان با بيان اينكه همراه با دولت  از توليد حمايت مي‌كنيم، تأكيد كرد: درخصوص قاچاق بايد سخت‌گيري شود و از هفته ديگر تمام واردات كالا به بازرسي كالا متصل مي‌شود و از اتاق بازرگاني نيز درخواست كرده‌ايم كه گواهي مبدأ را الكترونيكي كند تا آسان‌سازي و روان‌سازي انجام گيرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.