شبکه ملی اطلاعات دردو فاز اجرایی می شود

|
0 دیدگاه

دبیر شورای عالی فضای مجازی از ارائه اولین گزارش وزارت ارتباطات از شبکه ملی اطلاعات در هفته آینده خبر داد.

ابوالحسن فیروزآبادی درجمع خبرنگاران در برنامه توسعه کسب و کار اشتغال پایدار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین وضعیت اجرای شبکه ملی اطلاعات چگونه ارزیابی می شود، اظهارکرد: در رابطه با شبکه ملی اطلاعات جلسات مستمری برگزار می شود که درجلسه روز شنبه شورای عالی فضای مجازی نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه خواهد شد.

وی افزود: بعد از ارائه گزارش تعیین اصول و ضوابط مورد نیاز برای ادامه مسیر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: درحال حاضر بخش قابل توجهی از تولید محتوای ایرانی که در بستر شبکه های پیام رسان و اجتماعی فعال هستند در دست تولید است که متاسفانه خارج از شبکه ملی اطلاعات بوده و از کشور خارج می شود.

فیروزآبادی تأکید کرد: در فاز اول به دنبال آن هستیم تا روند خروج تولید محتوای ایرانی از کشور خارج نشود و در فازدوم خدمات دولت الکترونیک تقویت شود.

وی خاطر نشان کرد: در موضوعاتی از جمله سلامت الکترونیک، تولید محتوا دربانکهای اطلاعات و موتورهای جستجو ضعیف هستیم که باید این موضوعات را در اولویت قرار دهیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه به دنبال سرمایه گذاری سنگینی در حوزه تولید محتوا نیستیم، گفت: به دنبال آن هستیم نیروهای با استعداد که دراستانها محروم زندگی می کنند را به کار بگیریم.

فیروزآبادی خاطر نشان کرد: مرکز ملی فضای مجازی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کاملا هماهنگ است و درجلساتی که وزارت ارتباطات با شبکه ملی اطلاعات تشکیل می دهد نماینده ای از سوی مرکز ملی فضای مجازی  حضور دارد.

وی از راه اندازی فاز اول شبکه در هفته دولت خبر داد و گفت: مقرر شده شبکه ملی اطلاعات در دو فاز راه اندازی شود که فاز نخست اصلاح وضع موجود وفاز دوم راه اندازی یک سیستم جدید است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با برنامه مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار در رابطه با اشتغالزایی خاطر نشان کرد: مرکز ملی فضای مجازی در این برنامه اشتغالزایی نقش تسهیل گر را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: با توجه به راه اندازی تولید محتوا در کشور وبرنامه های وزارت کار در راستای توسعه اشتغال طی هماهنگی با این وزارتخانه  مقرر شد درحوزه گردشگری و توسعه ict توجه بیشتری صورت گیرد زیرا درا ین دو حوزه با حداقل سرمایه بهترین نتیجه به دست می آید.

فیروزآبادی انتخاب استان کردستان را به عنوان مرکز پایلوت برنامه توسع کسب و کار، اشتغال پایدار را تعداد بیکاران و نزدیکی این استان به بازارهای عراق دانست و گفت: درشرایط فعلی در بین حوزه های اقتصادی بخش خدمات اهمیت بیشتری دارد و در این راستا رویکرد شورای عالی فضای مجازی توسعه خدمات درکشور است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.