شبکه ملی اطلاعات سد راه دسترسی آزاد به اطلاعات نیست

|
0 دیدگاه

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت همراه را باید زودتر مستقر می‌کردیم، گفت: شبکه ملی اطلاعات سد راه دسترسی آزاد به اطلاعات نیست

اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه هیچ نظامی در عصر کنونی نمی تواند خود را از عصر اطلاعات جدا کند، گفت: طبیعی است هر فرصت بزرگی می تواند تهدیداتی با خود داشته باشد و در واقع در دنیای امروز نمی توان پدیده ای فناوری محور را نام برد که تهدید به همراه نداشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: مهم این است که در برابر تهدیدات سردرگم، گریزان و دلواپس نشویم. باید توانمندسازی های لازم را در زمینه فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در مقابل این تحولات تنها قدرت اصلی که ما را مقاوم می کند، قدرت فرهنگی است، ابراز کرد: طراحی شبکه ملی اطلاعات مهمترین قدم در راه دسترسی آسان و ایمن به محتوای شبکه ای است.
او افزود: حجم سرمایه گذاری ها در راستای بهره برداری این پروژه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۲۰ درصد آن توسط دولت انجام شده است.
جهانگیری تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات سد راهی برای دسترسی آزاد به اطلاعات نیست و دولت تمام تلاش خود را کرد تا مردم دسترسی آزاد به داشته باشند و تمام آیین نامه ها را در این راستا تصویب کرد تا دستگاه ها اطلاعات خود را به صورت شفاف در آن قرار دهند.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه می بایست تا سال گذشته دسترسی ۶۰ درصد خانوارهای کشور به پهنای باند پرسرعت محقق می شد، گفت: دولت الکترونیکی و همراه را باید زودتر مستقر می کردیم; نیازمند ده ها سامانه الکترونیکی در بخش های کشور هستیم.
وی افزود: باید به سرعت دولت همراه را در جهت ایجاد رفاه و رضایت مردم ایجاد کنیم هرچند که زیرساخت ها تا حد قابل قبولی ایجاد شده است.
او با بیان اینکه برخی گمان می کردند ایران جزو معدود کشورهاست که این شبکه را در راستای موضوعات امنیتی راه اندازی می کند، گفت: خیلی از کشورها این شبکه را برای خود راه اندازی کرده اند تا کمکی برای توسعه ملی آنها باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.