شرایط مالی عربستان رو به وخامت است

|
0 دیدگاه

اقدامات ریاضتی دولت عربستان، صدمه جدی به بدنه اقتصادی این کشور وارد کرده است.

عربستان در حال حاضر به دلیل رشد تولید ناخالص داخلی ضعیف خود، با شرایط اقتصادی نابسامانی نسبت به گذشته روبرو شده است.

روند فعلی اقتصاد این کشور باعث شده که دولت مردان سعودی  به افزایش مالیات ها رو بیاورند. این در حالی است که شرایط مالی عربستان موجب ناتوانی این کشور در پرداخت تعهدات خود به کارگران شده است ضمن اینکه آینده هزاران کارگری که  از کشورهای جنوب آسیا در این کشور مشغول کار هستند، در هاله ای  از ابهام قرار گرفته است.

در برخی از موارد گزارش شده که دولت عربستان حتی از تهیه غذا  برای کارگران هم ناتوان شده است و این خود گویای شرایط وخیم مالی این کشور است ؛ کشوری که با صرف کردن بودجه خود در جنگ های نیابتی، ذخایر ارزی را به طرز قابل توجهی کاهش داده است.

همچنین کاهش بهای نفت، دولت این کشور را به سمت اجرای اقدامات ریاضتی سوق داده و تاخیر در پرداخت دستمزدها، پیمانکاران را با مشکلات متعددی روبرو کرده است.

این شرایط ریاضتی بیش از حد انتظار به بدنه اقتصادی سعودی ها صدمه وارد کرده است و پروژه های ساختمانی را به تعطیلی کشانده است.

دولت سعودی در بحران مالی جهانی که در سال ۲۰۰۹ میلادی اتفاق افتاد به شرکت ها کمک مالی می کرد تا با بحران جدی روبرو نشوند اما در حال حاضر نه تنها خبری از این اقدامات نیست بلکه پیش پرداخت به پیمانکاران از ۲۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.