شرط خانه‌اولی‌ها برای متقاضیان وام بافت فرسوده برداشته شد

|
0 دیدگاه

معاون وزیر راه و شهرسازی از حذف شرط خانه اولی برای متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز یکم در بافت فرسوده خبر داد و گفت: دولت متعهد شده ۶۰ میلیارد تومان مابه‌التفاوت سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده را پرداخت کند.

ایزدی با اشاره به عرضه ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی شامل وام‌های نوسازی، ودیعه مسکن، وام مقاوم سازی و همچنین تسهیلات صندوق یکم اظهار کرد: در روش صندوق یکم، وام ۱۶۰ میلیون تومانی با سود ۱۱ درصدی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، ضمن آن‌که شورای پول و اعتبار شرایط خانه‌اولی را بر این تسهیلات حذف کرده است.

وی افزود: در تلاش هستیم برای ساکنان بافت فرسوده از سایر تسهیلات ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی هم استفاده کنیم تا تشویق شوند، چراکه اولویت ما در دولت نوسازی و بهسازی محله‌های بافت فرسوده است.

وی با تاکید بر این‌که از سال گذشته تاکنون ۱۷ هزار فقره تسهیلات ارائه شده است، تصریح کرد:مشکل ما با بانکها بحث مابه‌التفاوت سود است که تلاش داریم دولت مابه التفاوت ۱۰ درصدی را طبق مصوبه به متقاضیان پرداخت کنیم.

وی ادامه داد:‌ دولت و سازمان مدیریت تعهد کرده اند تا ۶۰ میلیارد تومان سررسید شده را پرداخت کنند. برای رفع مسائل و مشکلات، سامانه تسهیلات راه اندازی شده  و هیچ واسطه ای بین مردم و بانک وجود ندارد و متقاضیان از طریق درج اطلاعات و با داشتن احراز شرایط می توانند به بانک معرفی شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : سقف تسهیلات بافت فرسوده ۵۰،۴۰،۳۰ میلیون تومان و یارانه ودیعه مسکن ۲۰،۱۵،۱۰ میلیون تومان است و تلاش می کنیم تا مبلغ را با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار منطبق کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.