واردات ۲۰۰ میلیارد دلاری در ۳ سال

شعار دولت «ما می‌توانیم» است یا «ما نمی‌توانیم»

|
0 دیدگاه

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که دولت در سه سال گذشته حداقل ۲۰۰ میلیارد دلار خرج کرده است گفت: اکثر کالاهایی که وارد می‌شود کالای مصرفی با دلارهای ارزان هستند چرا این پولها را صرف پرداخت یارانه به تولیدکنندگان داخلی نمی‌کنند؟

ابراهیم رزاقی در ارتباط با جذب سالانه ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه خارجی که در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است، گفت: هدف برخی در دولت این است کشور تا حدی به وامهای بین‌المللی و بازارهای خارجی از جمله مواد غذایی و قطعات وارداتی وابسته شود که دیگر به هیچ وجه نتوانیم به غرب «نه» بگوییم.

استاد بازنشسته اقتصاد افزایش ۱۱۰ هزار میلیاردی نقدینگی در کشور را که در اصلاحیه بودجه سال جاری پیش‌بینی شده است در راستای منافع اقتصادی و سیاسی دولت دانست و بیان کرد: مگر کشور با کمبود نقدینگی مواجه بود که دولت اقدام به چنین کاری کرد؟

رزاقی ادامه داد: در ۳ سال گذشته نقدینگی در کشور دو برابر شده و این یک فاجعه است. البته همین نقدینگی نیز به بخش تولید تزریق نمی‌شود.

رزاقی با انتقاد از دریافت وام از کشور روسیه برای تأمین کسری بودجه دولت، گفت: امروز از روسیه و فردا از آمریکایی‌ها وام می‌گیرند.

وی افزود: در ۳ سال گذشته دولت یازدهم حداقل ۲۰۰ میلیارد دلار خرج کرده و اکثرکالاهایی که وارد می‌کند نیز کالای مصرفی با دلارهای ارزان هستند. چرا این پولها را صرف پرداخت یارانه به تولیدکنندگان داخلی نمی‌کنند؟

رزاقی متذکر شد: دولت به شعار «ما می‌توانیم» فکر نمی‌کند بلکه ایدئولوژی او «ما نمیتوانیم» است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.