شکایت باواریا از فلوکس واگن

|
0 دیدگاه

باواریا که مرکز فعالیت شرکتهای بزرگ آلمانی شامل ب ام و، زیمنس و آلیانز است، در زمان افشای رسوایی فولکس واگن ۵۸ هزار سهم در این شرکت داشت.

ایالت آلمانی باواریا از فولکس واگن بابت خسارتهایی که با رسوایی تقلب در تست آلایندگی وارد کرده است، شکایت می کند.
باواریا نخستین دولت منطقه ای در آلمان است که علیه فولکس واگن به اقدام حقوقی دست می زند.

به گفته یک سخنگوی وزارت دارایی باواریا، صندوق بازنشستگی کارمندان دولتی باواریا پس از اینکه ارزش سهام فولکس واگن بدنبال افشای تقلب این خودروساز در تستهای آلایندگی دیزلی ریزش کرد، حداکثر ۷۰۰ هزار یورو (۷۸۰ هزار دلار) از دست داد.

باواریا که مرکز فعالیت شرکتهای بزرگ آلمانی شامل ب ام و، زیمنس و آلیانز است، در زمان افشای رسوایی فولکس واگن ۵۸ هزار سهم در این شرکت داشت.

بزرگترین خودروساز اروپا در آمریکا، کره جنوبی و کشورهای دیگر هم با اقدام حقوقی و میلیاردها دلار هزینه مربوط به دستکاری سیستمهای کنترل آلایندگی روبروست. این تقلب بزرگترین رسوایی تاریخ فولکس واگن بوده است.

مارکوس سودر، وزیر دارایی باواریا در گفت‌وگو با خبرگزاری DPA آلمان اظهار کرد صندوق بازنشستگی باواریا از کاهش ارزش سهام فولکس واگن ضرر کرده و خواهان پس گرفتن این پول است.

بر اساس گزارش رویترز، این صندوق ماه آینده در دادگاه منطقه برونشویگ نزدیک به مقر وولفسبورگ فولکس واگن علیه این شرکت شکایتی تنظیم خواهد کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.