شکر به زودی ارزان می‌شود

|
0 دیدگاه

سخنگوی دولت با بیان اینکه به زودی قیمت شکر تغییر یافته و کاهش می یابد،گفت:درصورت مستمرشدن نوسانات در بازار،دولت با افزایش واردات آن را جبران می کند.

محمدباقر نوبخت در خصوص اقدامات دولت برای کنترل بازار کالاهای اساسی گفت:دولت برای کنترل بازار کالاهای استراتژیک،خرید تضمینی گندم را به هزار و ۲۶۰ تومان افزایش داده که عملا هزار و ۳۵۰ تومان برای دولت تمام می شود،درحالی که واردات آن برای دولت ۸۰۰ تومان هزینه داشته و به مراتب ارزان تر از خرید تضمینی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود:دولت زمینه ای را فراهم کرده که گندمکاران و کشاورزان با توسعه زیرکشت محصول بیشتری عرضه کنند،در حال حاضر نزدیک به ١١ میلیون تن گندم خریداری شد،در حالی که در سال ٩٢ میزان خرید حدود ۴٫۲ میلیون تن بود و این در جهت افزایش عرضه این محصول است،همچنین  برای سایر محصولات افزایش تولید وجود داشته است.

نوبخت با بیان اینکه در تنظیم بازار ،گاهی نیاز است دولت به صورت کوتاه مدت وارد عمل شود،ادامه داد:دولت می تواند با اجازه واردات که بخش خصوصی نیز از آن استقبال می کند،حجم زیادی از کالاهای اساسی را در بازار عرضه کرده و سبب ارزان شدن قیمت آن شود،اما این کار به تولید داخلی و کشاورزان آسیب می رساند.

وی با تاکید براینکه دولت درکنار حمایت از تولیدکنندگان توجه به حقوق مصرف کنندگان را مورد توجه قرار می دهد،یادآور شد:برخی نوسانات در بازار مقطعی بوده،اما در صورت مستمر شدن نوسانات،دولت با افزایش واردات آن را جبران می کند،اما این آخرین اقدام دولت بوده و در این صورت بخشی از ذخایر استراتژیک برای تنظیم بازار حفظ می شود.

سخنگوی دولت در خصوص افزایش یکباره قیمت شکر، تصریح کرد:به زودی قیمت شکر تغییر یافته و کاهش می یابد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.