صادرات روزانه نفت ایران ۲میلیون بشکه‌ای شد

|
0 دیدگاه

صادرات نفت ایران در ششمین ماه سال جاری میلادی به ۲میلیون و ۵هزار بشکه در روز رسید که این رقم نسبت به قبل از تحریم ایران حدود ۲۰۰هزار بشکه در روز کمتر بوده است.

آمارهای رسمی نشان داد، صادرات نفت ایران در ماه ژوئن تنها اندکی بالاتر از ۲ میلیون بشکه در روز بود و تولید این کشور در رقم ۳٫۶۱۰ میلیون بشکه در روز نسبت به ماه قبل ثابت بود.

آمارهای صادرات و تولید نفت ایران از ماه ژانویه تاکنون افزایشی بوده است. بعد از لغو تحریم‌ها، تهران در تلاش است تا سهم از دست رفته خود از بازار نفت را پس بگیرد.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مؤسسه جودی، سومین تولید کننده بزرگ اوپک در ماه ژوئن روزانه ۲٫۰۰۵ میلیون بشکه نفت صادر کرد که اندکی بیشتر از صادرات روزانه ۲ میلیون بشکه در ماه می بود.

بر اساس آمارهای آژانس بین المللی انرژی، قبل از اجرای تحریم‌ها در اواسط سال ۲۰۱۲، ایران روزانه حدود ۲٫۲ میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد.

بر اساس آمارهای جودی که آمارهای ارائه شده از سوی کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی و اوپک را جمع‌آوری می‌کند، ایران در ماه آوریل ۱٫۹ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد و این رقم در ماه مارس ۱٫۷۱۰ میلیون بشکه در روز بود. صادرات نفت ایران در ماه فوریه به ۱٫۶۸۵ میلیون بشکه در روز رسیده بود.

تولید نفت ایران در ماه ژوئن ۳٫۶ میلیون بشکه بود که نسبت به ماه می تغییری نداشت. ایران در ماه‌های فوریه، مارس و آوریل به‌ترتیب ۳٫۳۸۵، ۳٫۴ و ۳٫۵ میلیون بشکه نفت تولید کرد.

در ماه ژانویه تولید نفت ایران ۳٫۳۷۰ میلیون بشکه در روز بود و صادرات نفت این کشور نیز به ۱٫۵۵۰ میلیون بشکه در روز رسید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.