صادرات ۱۵۸میلیون دلاری ایران به روسیه از زمان اجرای برجام

|
0 دیدگاه

سفیر روسیه در تهران گفت ارزش مبادلات تجاری روسیه با ایران از ماه ژانویه تاکنون به ۶۹۷میلیون دلار رسیده که تنها ۱۵۸میلیون دلار از این رقم مربوط به صادرات ایران به این کشور بوده است.

روسیه می‌گوید، حجم مبادلات تجاری‌اش با ایران پس از لغو تحریم‌ها ۷۰٫۹ درصد افزایش یافته است.

لوان دژاگاریان، سفیر روسیه در تهران گفت، ارزش مبادلات تجاری روسیه با ایران از ماه ژانویه تاکنون به ۶۹۷ میلیون دلار رسیده است.

وی افزود: «به‌خصوص صادرات روسیه به ایران ۹۱٫۵ درصد افزایش یافته و به رقم ۶۹۷ میلیون دلار رسیده است. واردات روسیه از ایران نیز با ۱۶ درصد افزایش به ۱۵۸ میلیون دلار رسیده است. این افزایش در مبادلات تجاری دو کشور از طریق صدور ماشین‌آلات، وسائل نقلیه زمینی و تسلیحات محقق شده است».

وی افزود، لغو تحریم‌ها علیه ایران موجب علاقه‌مندی شرکت‌های روسی به تجارت با این کشور شده است.

دژاگاریان گفت: «شرکت‌های روسی در حال از سر گیری روابط از پیش موجود خود با ایران هستند، در حالی که شرکت‌های جدید آماده دسترسی به بازار این کشور هستند. طبیعتاً توسعه بیشتر تجارت یکی از اولویت‌های اصلی همکاری‌های دوجانبه با ایران است».

این مقام روس تأکید کرد که روسیه انتظار دارد امسال تعداد گردشگران ایرانی که به مسکو سفر می‌کنند افزایش یابد.

«سال گذشته، هیئت نمایندگی روسیه در ایران حدود ۳۵ هزار ویزا، عمدتاً برای سفر برای شهروندان ایرانی صادر کرد. به‌علاوه، برای اولین بار ایران به ۲۰ کشوری پیوست که بیشترین گردشگر را به روسیه اعزام می‌کنند. با اطمینان می‌توان گفت که رکورد تعداد گردشگران ایرانی که سال گذشته به روسیه سفر کردند، شکسته خواهد شد».

ایران و قدرت‌های جهانی در ماه ژانویه شروع به اجرای برنامه جامع اقدام مشترک کردند که در نتیجه آن تحریم‌های اقتصادی علیه تهران برداشته شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.