70 درصد ساختمان های اداری بیمه نیستند

صدور ۷۷ هزار فقره بیمه نامه در بیمه ایران استان ایلام

|
0 دیدگاه

مدیرکل بیمه ایران استان ایلام گفت: ۷۷ هزار و ۴۲۰ فقره بیمه نامه طی سال ۹۴ در شعبه های این شرکت در سراسر استان صادر شده است.

عیسی میرزایی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از مجموع ۳۱ شرکت بیمه ای فعال در سراسر کشور نمایندگی ۱۵ شرکت در استان ایلام مستقر هستند که شرکت بیمه ایران بنا بر سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و تاکید رهبر معظم انقلاب ماهیت حاکمیتی و دولتی آن پابرجا ماند و تمامی این شرکت ها نیز زیر نظر بیمه مرکزی ایران و سیاست های تعیین شده فعالیت می کنند.
وی افزود: فعالیت بیمه ایران در ایلام نیز با وجود سابقه تشکیل ۸۰ ساله در کشور از سال ۵۷ آغاز شد و هم اکنون ۷۰ نمایندگی شبکه فروش در سراسر استان دارد.
مدیرکل بیمه ایران استان ایلام ادامه داد: این شرکت طی سال گذشته ۷۷ هزار و ۴۲۰ فقره بیمه نامه صادر کرده که از این مقدار ۳۷ هزار و ۸۰۴ مورد متعلق به صدور بیمه نامه خودرو بوده است چرا که حدود ۳۷ درصد خودروهای موجود در استان از طریق بیمه ایران بیمه شده اند.
میرزایی یاداور شد: ۶۳۷ میلیارد ریال حق بیمه سال گذشته از مشتریان این شرکت دریافت شده و در مقابل ۵۳۰ میلیارد ریال خسارت ناشی از حوادث روی داده پرداخت شده و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز به دلیل بروز حوادث در سایر استان ها که در شعبه های استان بیمه شده اند، پرداخت شده است.
وی ادامه داد: خسارت های پرداخت شده در زمینه های آتش سوزی ، سیل و زلزله ، خسارت جانی و مالی ناشی از حوادث رانندگی ، بیمه مهندسی ، حوادث و بیمه های درمانی بوده و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ۹۰ درصد پرداختی های صورت گرفته ناشی از بیمه درمان است.
مدیرکل بیمه ایران استان ایلام ارائه خدمت به جامعه ایثارگران را از مهم ترین اولویت های این شرکت برشمرد و اضافه کرد: ۴۰ هزار نفر از خانواده های شهدا ، ایثارگران و جانبازان استان زیرپوشش خدمات بیمه ایران قرار دارند.
میرزایی برقراری سیستم درمان الکترونیک را از طرح های اجرا شده طی سال گذشته این شرکت عنوان کرد که بر این اساس ارائه خدمت تنها از طریق کد ملی انجام شده و زمینه سرعت بخشی در خدمات رسانی و جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی را فراهم می کند.
وی گفت: حداکثر مدت زمان پرداخت خسارت ناشی از فوت به مشتریان ۱۵ روز است و سال گذشته حدود ۲۲۰ میلیارد ریال خسارت ناشی از حوادث جانی در استان پرداخت شد و تمامی تعهدها انجام شده است.
مدیرکل بیمه ایران استان ایلام با اشاره به بروز حوادث متعدد در استان طی سال های اخیر اظهار کرد: شرکت های بیمه ای ۵۰ میلیارد ریال به حادثه دیدگان سیل پرداخت کردند که سهم بیمه ایران از این مقدار ۱۰ میلیارد ریال است.
میرزایی یکی از مهم ترین مشکلات استان را آگاهی نداشتن عموم مردم از مزایای استفاده از خدمات بیمه دانست و افزود: بیش از ۹۰ درصد منازل شخصی مردم استان فاقد بیمه نامه معتبر هستند و همین عامل باعث شد در جریان زلزله آبدانان و دهلران خسارت چندانی به حادثه دیدگان پرداخت نشود و تنها حدود چهار میلیارد ریال از سوی این شرکت پرداخت شده است.
وی نداشتن بیمه نامه معتبر ساختمان های دولتی استان را نیز از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: در حادثه زلزله آبدانان ساختمان شرکت مخابرات دچار خسارت اساسی شد و در صورتیکه این مکان را بیمه کرده بودند به راحتی می توانستیم در مدت زمان کوتاهی آنرا دوباره بسزایم ولی با گذشت زمان زیاد از این حادثه به دلیل کمبود اعتبارات دولتی این مرکز همچنان ساخته نشده است.
مدیرکل بیمه ایران استان ایلام یادآور شد: بر اساس بخشنامه معاون اول رئیس جمهور به وزیر کشور تمامی ارگان های دولتی موظف هستند اموال منقول و غیر منقول خود را بیمه کنند ولی حدود ۷۰ درصد ساختمان های دستگاه های اجرایی استان هم اکنون از بیمه نامه معتبر برخوردار نیستند.
میرزایی ضریب نفوذ بیمه در کشور را حدود ۱،۵ درصد عنوان کرد در حالیکه در استان پایین تر از میانگین کشور و حدود ۰/۹ درصد است و باید بیش از پیش در زمینه فرهنگ استفاده از خدمات بیمه ای میان مردم تلاش شود که در این میان نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به مخاطبان بسیار تعیین کننده است.
وی بیمه و اقتصاد را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و تاکید کرد: رشد اقتصادی و توسعه کشورها بدون داشتن صنعت بیمه ای قوی و توانمند امکان پذیر نیست.
مدیرکل بیمه ایران استان ایلام ادامه داد: با وجود صنایع بزرگ و مادری همچون نفت ، گاز و پتروشیمی و پیمانکاران بزرگ و زیرساخت های مخابراتی در استان ولی مدیران این نهادها امور مربوط به بیمه خود را در سایر استان ها انجام می دهند در حالیکه اگر از خدمات شرکت های بیمه ای ایلام استفاده کنند ، ضمن گردش مالی بیشتر این شرکت ها زمینه ارائه خدمات مناسب تر به مردم ایلام فراهم خواهد شد.
میرزایی گفت: عموم مردم استان علاوه بر اینکه استفاده از بیمه های اجباری شخص ثالث اتومبیل را داشته باشند نسبت به تهیه بیمه نامه معتبر منزل مسکونی اقدام و برای تامین آتیه فرزندان خود از طرح های بیمه نامه عمر و پس انداز فرزندان نیز استفاده کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.