صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در همدان راه اندازی شد

|
0 دیدگاه

صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در روز میلاد امام رضا(ع) به صورت همزمان در همدان و استان های قم، خراسان شمالی، گلستان و شعبه مرکزی در تهران به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در آیین افتتاح شعبه مرکزی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در تهران به صورت ویدئوکنفرانس گفت: تاسیس چنین صندوقی در کمیته امداد یک ضرورت بود.
سید پرویز فتاح اضافه کرد: ثواب قرض الحسنه از دیگر انفاق ها بیشتر است ولی پیش از تاسیس این صندوق امکان ارائه تسهیلات قرض الحسنه به این شکل برای خیرین در کمیته امداد امام خمینی (ه) وجود نداشت.
وی ادامه داد: مردم خیر ایران اسلامی بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سالانه در حوزه های مختلف به کمیته امداد امام خمینی (ه) کمک می کنند.
فتاح اضافه کرد: در هیات امنای کمیته امداد امام خمینی (ه) تصویب شده که تسهیلات ارائه شده در این صندوق به مفهوم واقعی قرض الحسنه باشد و هزینه های کارمزد به شدت پایین بیاید.
وی سرمایه اولیه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را یک هزار میلیارد ریال و سقف تسهیلات کارگشایی در این صندوق را در حال حاضر ۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: صندوق امداد ولایت در همه شهرستان ها باجه خواهد داشت و تمام نیروی انسانی این صندوق از قبل تامین شده و در چارچوب ضوابط بانکی کشور عمل خواهند کرد.
کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان ۴۸ هزار و ۵۰ خانوار در قالب ۹۰ هزار و ۵۹۵ نفر را به طور مستقیم زیر پوشش قرار داده است و به ۱۳ هزار و ۸۶۲ نفر خدمات موردی ارائه می کند.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.