صنعت خوراک آبزیان کشور همپای شیلات رشد نکرده است

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش تولید خوراک آبزیان باید خود را به سطح تولیدات شیلاتی کشور برساند گفت: در حال حاضر در بخشهایی مانند تولید خوراک ماهی قزل‌آلا و ماهیان دریایی تولید ما کم است و باید به سمت تولید تخصصی برویم.

حسن صالحی امروز در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: باید تولید خوراک آبزیان در کشور به صورت تخصصی تولید شود و برای هرگونه محصول تولیدی متفاوتی داشته باشیم.

وی افزود: تخصصی کردن تولید خوراک آبزیان هزینه‌های تولید را در این بخش کاهش می‌دهد و باعث رقابت‌پذیرتر شدن تولیدات شیلات در کشور می‌شود.

رئیس سازمان شیلات ایران ادامه داد: به طور مثال باید در بخشهایی مانند غذای میگو و ماهیان دریایی و قزل‌آلا تخصصی‌تر کار کنیم.

وی تاکید کرد: اکنون در تولید ماهی قزل‌آلا غذای تخصصی کم داریم و بیشتر مجبوریم که آن را از خارج از کشور تامین کنیم.

صالحی گفت: در شرایط پس از اجرای برجام امکان استفاده از ظرفیتهای کشورهای پیشرفته که اکنون اعلام همکاری با ایران کردند وجود دارد  اما می‌توانیم به جای واردات، محصولات مورد نظر خود را با همکاری این شرکتها در ایران تولید کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صنعت خوراک آبزیان کشور باید خود را همپای صنعت شیلات ایران بالا ببرد و نیازهای داخلی را تامین کند.

صالحی در پایان گفت: در صورتی که اف‌سی‌آر خوراک ماهیان خاویاری و میگوی ما پایین نباشد ما نمی‌توانیم با آمریکا و کشورهای آسیای جنوبی برای تصاحب بازارهای صادراتی رقابت کنیم و خود را همسنگ و همطراز آنها بدانیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.