صنعت مبلمان ایران در بازار داخلی هم ناشناخته مانده است

|
0 دیدگاه

یک عضو اتحادیه تولیدکنندگان مبلمان به عدم استفاده ابزارهای اطلاع رسانی مناسب برای معرفی محصولات تولیدکنندگان ایرانی اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود پتانسیل‌های زیاد در صنعت مبلمان ایران، متاسفانه این صنعت در داخل و بازار های جهانی ناشناخته است.

رامین حسین پور با بیان اینکه باید به صنایعی که ضمن تضمین دستیابی به ارزش افزوده مناسب در کوتاه مدت، بالاترین بازده اشتغالزایی را به نسبت میزان و مدت زمان سرمایه‌گذاری موجب میشود توجه ویژه ای داشت، اظهارداشت: صنعت مبلمان یا تولید مصنوعات چوبی از دهه‌های گذشته همواره به عنوان یکی از مصادیق صنایع زنجیره‌ای زود بازده که می‌تواند منجر به توسعه اقتصادی کشورها شود، از سوی نهادهای اقتصادی بین المللی به کشورهای درحال توسعه پیشنهاد شده است.

وی افزود: امروزه باید دولتمردان با توجه به اهمیت تحقق سند چشم انداز و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی فراموش نکنند که صنعت چوب و مبلمان ایران با دارا بودن دهها هزار واحد صنعتی و کارگاهی که از نظر تعداد و نه از نظر بازده تولید با واحدهای مشابه در کشور چین برابری می‌کند، می‌تواند با تولید مبلمان با کیفیت و قیمت قابل رقابت دربازارهای جهانی این کالا، به بازارهای چند میلیارد دلاری خارجی دست یابد.

حسین پور با بیان اینکه این صنعت می تواند در تحقق توسعه صادرات غیرنفتی بسیار موثر باشد تصریح کرد: حمایت از تولید و صادرات صنایع مبلمان می تواند ضمن افزایش ارز آوری به کشوردولت را در رفع مهمترین مشکل کشوریعنی بیکاری،کمک کند.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان مبلمان با انتقاد از عدم استفاده از ابزارهای اطلاع رسانی مناسب در بازار های داخلی و جهانی برای معرفی محصولات تولیدکنندگان ایرانی گفت: با توجه به وجود پتانسیل‌های زیاد در صنعت مبلمان ایران، متاسفانه این صنعت چه در داخل و چه در بازار های جهانی ناشناخته است.

حسین پور ادامه داد: صنعت مبلمان ایران با توجه به حضور جوانان خلاق و پر تلاش ایرانی آینده روشنی دارد اما این مهم با حمایت همه دستگاه ها و تغییر نگاه مسوولان دولتی و صنفی به این صنعت بستگی دارد.

وی با اشاره برخی مشکلات صنعت مبلمان افزود: عدم تامین مواد اولیه با کیفیت با وجود تعرفه بالا، حضور قدرتمند رقبا‌ و تأثیر مالیات بر ارزش افزوده در قیمت تمام شده کالا از جمله موانع در مسیر توسعه صادرات صنعت مبل است.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان مبلمان با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی تصریح کرد: صنعت مبلمان کشور از مزیت‌های نسبتا مطلوبی برخوردار است که با برنامه ‌ریزی نظام‌مند و استراتژی تشکیلاتی تولیدکنندگان و صادرکنندگان این صنف صنعت مبلمان کشور می‌تواند نه تنها بازارهای مبل منطقه بلکه بازارهای اتحادیه‌ای اروپا را هم در دست بگیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.