با میزان سرمایه‌گذاری 110 میلیارد تومان

صنعت نساجی در شهرکرد رونق گرفت

|
0 دیدگاه

 

سحر سعیدیان : با ظرفیت تولید سالانه ۱۰ میلیون متر پارچه مشکی چادری، ‌کارخانه نساجی «حجاب» وارد فاز جدیدی از تولید منسوجات شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی آسیا به شهرکرد، مهندس عبدالرضا جدیدساز، معاون هماهنگی گروه هلدینگ گسترش پایاصنعت سینا در دیدار خبرنگاران از کارخانه نساجی «حجاب» شهرکرد  با بیان اینکه این کارخانه از سال ۶۹ توسط بنیاد مستضعفان تأسیس شده است، اظهار داشت: خط تولید چادر مشکی در این کارخانه از بهمن‌ماه سال گذشته به صورت آزمایشی شروع بکار کرده است   و شهریورماه با حضور مقامات دولتی به بهره‌بردای رسمی می‌رسد.

مهندس جدیدساز با اشاره به به آمار و گزارش‌های رسمی وزارت صنعت از نیاز داخلی سالانه ۷۰میلیون متر چادر در سال ، اظهار داشت: ظرفیت اسمی تولید چادرمشکی این واحد تولیدی سالانه ۱۰میلیون متر است و برنامه‌ریزی‌هایی برای اجرای دو فاز توسعه‌ای دیگر در این واحد نساجی در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی گروه هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا، میزان سرمایه‌گذاری این واحد تولیدی نساجی را یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال شامل سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی عنوان کرد که پیش‌بینی می‌شود ظرف پنج سال این سرمایه بازگردد.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون این کارخانه با ۳۰درصد ظرفیت اسمی، سالانه سه میلیون متر پارچه مشکی تولید می‌کند که با کیفیت  مطلوب در مقایسه با مشابه خارجی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

جدیدساز از ورود این واحد تولید نساجی به بورس در آینده نزدیک نیز خبر داد و افزود: در حال حاضر مواد اولیه این کارخانه از خارج تهیه می‌شود و بنا داریم در این زمینه هم بتوانیم از توان داخلی استفاده کنیم.

در ادامه مهندس میرمحمدتقی دانایی هوشیار، مدیرعامل و عضو هیأت‌مدیره این کارخانه نساجی پس از  ارائه توضیحات فنی در بازدید خبرنگاران از نه سالن اصلی مجموعه اظهار داشت:  این واحد نساجی با آخرین ماشین‌آلات روز دنیا  از کشورهای کره، بلژیک، فرانسه و سوئیس مشغول به فعالیت است و منسوجاتی از جمله  انواع پرده، روسری‌های ظریف نخی،  شال، پارچه‌های ساتن، حریر و شیشه‌ای و چادرمشکی تولید می‌کند.

مدیرعامل کارخانه نساجی حجاب تأکید کرد: بزرگ‌ترین واحد تابندگی کشور با ۳۴هزار دوک در این واحد نساجی قرار گرفته است.

به گفته مهندس دانایی، تولید در این واحد نساجی در چهار بخش شامل آماده‌سازی نخ، مقدمات  بافندگی برای تولید انواع چله، بافندگی با انواع ماشین‌آلات تا عرض ۱۸۰ سانت و قسمت رنگرزی و طرح پارچه با تنوع نامحدود در طرح انجام می‌شود.

مهندس دانایی تصریح کرد: محصولات ارائه شده برحسب سلیقه و سفارش مشتری اجرا می‌شود.

وی درخصوص قرارداد امضا شده با طرف کره‌ای در خصوص راه‌اندازی خط تولید پارچه چادر مشکی نیز گفت:  در این قرارداد علاوه بر خرید ماشین‌آلات، خرید دانش فنی و نام تجاری شرکت هم لحاظ شده است تا در تمام مراحل کار، کارشناسان راهبر فنی به آموزش تکنولوژی به نیروهای داخلی بپردازند، ضمن اینکه طبق قرارداد، سی درصد محصول تولید شده به طرف کره‌ای واگذار می‌شود.

به گفته مهندس دانایی با راه اندازی فازهای تکمیلی و به ظرفیت کامل رسیدن این واحد نساجی برای ۲۴۰ نفر فرصت شغلی فراهم می شود.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به میزان استفاده بالا از آب در مرحله تثبیت رنگ پارچه، با تحقیقات دقیق و طولانی در حال اجرای پروژه تصفیه آب برای اولین بار در ایران هستیم که ۹۰درصد پساب را به خط تولید برمی‌گرداند و تا ۹ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر به این منظور از آب چاه استفاده می‌شود و به زودی این کارخانه به عنوان نماد صنعت سبز مطرح خواهد شد.

 

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.