طرح ریجستری تلفن همراه به کجا رسید؟

|
0 دیدگاه

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ثبت و شناسه دار کردن گوشی تلفن همراه با همکاری نهادهای مرتبط در حال انجام است.

قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای اجرای طرح ریجستری در اپراتورهای سه گانه نصب شده است و آزمایش های مرتبط صورت گرفته که این روند به خوبی درحال اجراست.

وی با اشاره به موانع موجود در خصوص اجرای این طرح، افزود: با توجه به پیشرفت تکنولوژی می‌توان پیچیده‌ترین مسائل مرتبط با امور الکترونیکی را انجام داد هر چند ممکن است این امر زمان بر و پر هزینه باشد اما به این موضوع خوش بین هستیم چراکه وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و اپراتورهای سه گانه در حال پیگیری امور هستند.

خورشیدی تصریح کرد: در عملیات فنی ریجستری، واحد و اتحادیه‌‎های صنفی خودشان مشارکت مستقیم ندارند اما با توجه به مذاکراتی که با این اصناف داشته‌ایم و از آنجایی که هدف اصلی خود آنها پاکسازی و شفاف‌سازی امور مربوط به تلفن همراه است، در تحقق این موضوع همکاری کامل را با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای مرتبط دارند.

افزایش تعداد دستگاه های ایکس ری در گمرک

وی در ادامه به اضافه شدن دستگاه‌های ایکس ری در گمرک اشاره کرد و گفت: در حال حاضر توان تولید دستگاه ایکس ری در داخل کشور وجود دارد و بر اساس برنامه‌هایی که گمرک طراحی کرده ،تعداد این دستگاه‌ها به سرعت در حال افزایش است.

قاسم خورشیدی اذعان داشت: در سال‌های اخیر تعداد دستگاه‌های ایکس ری از ۱۱ به ۲۱ عدد افزایش یافته است که این تعداد یا تولید داخل بوده و یا دستگاه‌هایی است که در زمان گذشته وارد شده اما مورد استفاده قرار نگرفته بود.

وی در پایان تأکید کرد: گمرک برنامه برون سپاری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تأمین دستگاه‌های ایکس ری را پیگیری می‌کند و بخش خصوصی می تواند از طریق دریافت تعرفه منابع مالی مصرف شده را بازگرداند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.