طیب نیا: ارتقای توان تولید نیاز اصلی امروز اقتصاد ایران است

|
0 دیدگاه

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ارتقای توان تولید نیاز اصلی امروز اقتصاد ایران است که قدرت کشور را در عرصه های داخلی و بین المللی تبیین می کند.

علی طیب نیا» عصر امروز- چهارشنبه- در آیین معارفه رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: امروز بازار سرمایه کشور با پیشرفت ها و تحولات کم نظیری در ۲۰ ماه گذشته روبرو شده که در آن بازار سهام و بازار بدهی ها تحولات چشمگیری را تجربه کرده است.
به گفته این مسئول، امروز نوسان بازار ثانویه جای خود را به آرامش و ثبات نسبی داده و بازار اولیه کشور از عمق بیشتری برخوردار شده است. همچنین در این مدت به شیوه مناسبی به مطالبات فعالان سرمایه از سازمان بورس پاسخ داده شده و تامین مالی برای بخش خصوصی و دولتی صورت گرفته است.
طیب نیا تاکید کرد مسیر خوبی در تامین مالی بلندمدت و همچنین تامین مالی بنگاه های بزرگ طی شده است.
وی بیان داشت: آنچه امروز در اقتصاد کشور اهمیت اساسی دارد دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار کشور، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تقویت توان تولید درونزا و کاهش آسیب پذیری نظام نسبت به تکانه های داخلی و خارجی است.
طیب نیا تصریح کرد: اولویت راهبردی امروز ما دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی یعنی رشد مستمر و پایدار است.
به گزارش ایرنا، «حسین عبده تبریزی» عضو شورای عالی بورس، نیز امروز اعلام کرد بر اساس گزارش ها، ۱۳ تا ۲۰ درصد تامین مالی در اقتصاد کشور از طریق بازار سرمایه انجام می شود.
همچنین مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس پیشین سازمان بورس و ارواق بهادار در این آیین گفت: شاخص بورس در سه سال خدمت دولت یازدهم با افزایش بیش از دو برابری از ۳۸ هزار به ۷۷ هزار واحد رسیده که بالاترین بازده در مقایسه با همه بازارهای موجود کشور است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.