عراق آماده پیوستن به طرح فریز نفتی نیست

|
0 دیدگاه

حیدر العبادی گفت، عراق هنوز به سهم کامل خود از بازار نفت دست نیافته و این بدان معناست که کشورش تولید خود را در قالب طرح احتمالی اوپک برای فریز نفتی محدود نخواهد کرد.

نخست وزیر عراق گفت، کشورش هنوز به سهم کامل خود از بازار نفت نیافته و این بدان معناست که کشورش تولید خود را در قالب طرح احتمالی اوپک برای فریز نفتی محدود نخواهد کرد.
حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در پاسخ به سوالی در مورد پیوستن عراق به طرح فریز نفتی گفت: «ما برای این طرح آمادگی نداریم زیرا عراق همچنان کمتر از آن مقدار که باید تولید کند نفت تولید می کند.
ونزوئلا که اقتصادش همانند عراق به شدت از افت قیمت نفت آسیب دیده، ماه هاست به دنبال متقاعد کردن تولید کنندگان بزرگ برای پیوستن به توافقی به منظور محدود کردن تولید است. قیمت نفت به رغم افزایش سال جاری، و رسیدن به حدود ۴۹ دلار، همچنان کمتر از نصف ارقام ثبت شده در اواسط ۲۰۱۴ است.
اعضای اوپک قرار است ماه آینده میلادی در حاشیه نشست مجمع بین المللی انرژی در الجزایر به صورت غیررسمی تشکیل جلسه دهند. انتظار می رود روسیه نیز در نشست مجمع بین المللی انرژی شرکت کند.
اظهارات العبادی در حالی مطرح می شود که منابع اگاه در اوپک و صنعت نفت گفته اند ایران در حال ارسال سیگنال هایی مثبت مبنی بر حمایت از طرح فریز نفتی است.
تهران در ماه آوریل حاضر به حمایت از طرح فریز نفتی نشد و هیمن مسئله موجب شکست این طرح گشت.
ظاهرا عراق که ۹۵ درصد از هزینه های عمومی خود را از محل فروش نفت تامین می کند قصد دارد به افزایش تولید خود ادامه دهد. عراق هم اکنون روزانه حدود ۴٫۶ میلیون بشکه نفت تولید می کند.
وزارت نفت عراق روز پنجشنبه اعلام کرد، بغداد انتقال نفت از کرکوک به ترکیه از طریق یک خط لوله کردی را از سر گرفته است. صادرات نفت عراق به ترکیه در ماه مارس به دلیل اختلاف دولت مرکزی عراق با دولت اقلیم خودمختار کردستان عراق بر سر کنترل منابع نفتی این کشور متوقف شده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.