عراق از طرح فریز نفتی حمایت کرد

|
0 دیدگاه

نخست وزیر عراق با تغییر موضع قلی خود اعلام کرد، کشورش از طرح فریز نفتی حمایت می کند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق گفت، کشورش در نشست ماه آینده در الجزایر از پیشنهاد اوپک و دیگر تولید کنندگان عمده نفت برای فریز تولید حمایت خواهد کرد.
این تغییر موضع در حالی است که العبادی روز ۲۳ اوت گفته بود عراق هنوز تولید نفت خود را به اندازه کافی افزایش نداده است. فیاد النیما، معاون وزیر نفت عراق روز بعد از آن گفته بود عراق از اقدامات در حال انجام به منظور تثبیت قیمت عادلانه نفت حمایت خواهد کرد.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت قرار است ماه آینده در حاشیه یک کنفرانس صنعتی در الجزایر نشستی غیررسمی برگزار کند و مذاکرات در مورد فریز نفتی را احیا نماید. قرار است تولید کنندگان غیر عضو اوپک نظیر روسیه نیز در این کنفرانس حضور یابند. تلاش قبلی تولید کنندگان نفت برای فریز تولید در ماه آوریل به دلیل تنش های سیاسی بین ایران و عربستان شکست خورده بود.
العبادی افزود :«نظر ما بر فریز تولید به منظور تقویت قیمت هاست… کاهش قمیت نفت موجب آشفتگی شده و این به عراق لطمه می زند، زیرا درآمدهای ما از نفت است.»
عراق دومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک است. دیگر تولید کنندگان بزرگ عضو اوپک نیز سیگنال هایی مبنی بر حمایت از طرح فریز ارسال کرده اند.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفته فریز نفتی تاثیری مثبت بر احساس حاکم بر بازار خواهد داشت.
وزیر نفت ایران هم گفته، کشورش به شرطی در این زمینه با اوپک همکاری خواهد کرد که سهم از دست رفته خود از بازار در دوران تحریم ها را باز پس بگیرد.
اوپک در سال ۱۹۹۸ و در حالی که عراق با تبعات سال ها جنگ و تحریم مواجه بود، این کشور را از سهمیه های تولید اعمال شده بر اعضا معاف ساخته بود. هرچند تولید نفت عراق در سال های اخیر افزایش یافته، اما بر اساس امار آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت این کشور در ماه جولای امسال همچنین کمتر از ظرفیت این کشور بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.