عشایر باعث افزایش قیمت گوشت قرمز شدند

|
0 دیدگاه

قائم‌مقام وزیر کشاورزی با بیان اینکه کاهش تزریق دام عشایر باعث افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار شده است گفت: شرایط آب و هوایی مناسب باعث شد که عشایر دیرتر از مراتع پایین آمده و دام خود را به بازار مصرف عرضه کنند اما ۲۰ روز قیمت ها کاهش می‌یابد.

علی‌اکبر مهر فرد امروز در دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی خوراک دام، طیور و آبزیان  اظهار کرد: بازدهی سرمایه‌گذاری در صنعت خوراک دام و طیور و توسعه زنجیره‌های تولید و توزیع در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: سال گذشته افزون بر ۱۱۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش بیش از ۷۶ میلیارد دلار در کشور تولید شد که سهم تولیدات بخش دام و طیور از این میزان بیش از ۱۴ میلیون تن بوده است.

قائم‌مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع در واکنش به دلایل گرانی گوشت قرمز در بازار مصرف گفت:  امسال مراتع کشور شرایط آب و هوایی خوبی دارد و میزان بارندگی‌ها زیاد است به همین منظور عشایر کشور دیرتر از مراتع خود به پایین آمده  و ترجیح دادند که به‌جای فروختن دام  خود آنها را برای پروار شدن بیشتر حفظ کنند.

وی تأکید کرد: در سال جاری به دلیل بارندگی و تغذیه مناسب دام‌ها عشایر علاوه بر اینکه دیر از مراتع خود پایین آمده‌اند  بلکه دام کمتری نیز به بازار مصرف تزریق کرده‌اند و این امر شرایط باعث کاهش عرضه به بازار مصرف‌شده است.

قائم‌مقام وزیر جهاد در امور بازرگانی درباره مباحث مطرح‌شده مبنی بر اینکه صادرات دام زنده باعث کمبود در بازار داخل شده است، اضافه کرد: صادرات هرسال انجام می‌شود و این مسئله هیچ ربطی به کمبود در بازار داخل ندارد.

وی بابیان اینکه صادرات مرغ هنوز متوقف نشده است، گفت: شرایط ایجادشده در بازار گوشت قرمز موقتی است و قیمت تا یک ماه آینده متعادل خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.