عقبگرد شاخص کل بورس به کانال ۷۷ هزار واحدی

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) با ۳۷۶ واحد عقب نشینی به کانال ۷۷ هزار واحدی وارد شد و رقم ۷۷ هزار و ۸۲۸ واحد را به ثبت رساند.

در معاملات امروز یک میلیارد و ۱۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال در ۵۷هزار و ۵۴۱ نوبت خرید و فروش شد.
گروه فلزات سهم اصلی را در کاهش شاخص داشتند به طوری که نمادهای فملی (صنایع مس)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، خساپا (سایپا)، فخوز (فولاد خوزستان)، فارس (هلدینگ خلیج فارس)، و ومعادن (توسعه معاون و فلزات) شاخص را پایین کشیدند و در مقابل نماد بترانس (ایران ترانسفو) با تاثیر مثبت تلاش کرد مانع افت شاخص شود.
همچنین در جریان معاملات امروز، همه شاخص های اصلی بازار سرمایه کاهش یافتند و بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۱۳۴ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۴ واحد، شاخص قیمت (هم وزن)۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور ۴۶۳ واحد، شاخص بازار اول ۳۳۰ واحد و شاخص بازار دوم ۴۲۷ واحد افت کرد.
بالاترین رشد قیمت نیز به حق تقدم سرمایه گذاری سپه، حق تقدم شیر پاستوریزه پگاه خراسان، کشاورزی و دامپروری مگسال و ایران ترانسفو تعلق داشت.
بیشترین کاهش قیمت مربوط به حق تقدم سرمایه گذاری بهمن، حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، حق تقدم سیمان سپاهان و حق تقدم توسعه معادن و فلزات بود.

** مبادله ۳۸۵ میلیون اوراق بهادار در فرابورس
در معاملات امروز فرابورس، ۳۸۵ میلیون ورقه بهادار در ۱۸ هزار نوبت به ارزش یک هزار و ۵۱۳ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال داد و ستد شد.
شاخص کل فرابورس پس از افت و خیز چند باره با افت ۲٫۸ واحدی نسبت به دیروز، رقم ۸۱۳٫۵۱ واحد را نشان داد که معاملات پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص داشت.
بیشترین حجم معاملات امروز به داد و ستد ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم ریل پرداز سیر مربوط بود و بالاترین ارزش معاملات متعلق به نماد ذوب آهن اصفهان بود؛ به طوری که ارزش آن به ۳۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال رسید.
در بازار اول، ۱۳۵ میلیون و ۱۳۰ هزار اوراق بهادار به ارزش ۲۷۴ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال داد و ستد شد که بالاترین حجم معاملات به نام فولاد آلیاژی یزد رقم خورد.
سهام شرکت های دامداری تلیسه نمونه، آتیه داده پرداز و افرانت بیشترین رشد را داشتند و نماد شرکت های بیمه نوین و صنایع روی زنگان بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.
همچنین‏ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در روز دوشنبه در بازه ۹۵۵ هزار تا یک میلیون ریال معامله شد.
در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات در اختیار اوراق اجاره پارس به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال بود ضمن آنکه ارزش معاملات روزانه در همه نمادهای اسناد خزانه اسلامی به رقم ۱۱۶ میلیارد ریال رسید.

**برگزاری سالگرد عرضه اولیه بانک پاسارگاد در بورس
در مراسمی نمادین، صبح امروز پنجمین سالروز عرضه سهام شرکت بانک پاسارگاد در بورس اوراق بهادار تهران گرامی داشته شد.
بانک پاسارگاد با سرمایه ۵۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و ارزش بازار ۵۴ هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال، جزء شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است.
سهام بانک پاسارگاد در پانزدهم مرداد ۱۳۹۰ در فهرست نرخ های بورس درج و در بیست و پنجم مرداد همان سال برای نخستین بار عرضه شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.