برقی شدن۲۲۰ هزار حلقه چاه مجازکشاورزی

فازدوم احیای دشت های خوزستان و ایلام به۳.۱ میلیارددلاراعتبارنیاز دارد

|
0 دیدگاه

مجری طرح اقتصاد مقاومتی در وزارت جهادکشاورزی از پایان فاز اول طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتاری دشت های خوزستان و ایلام تا پایان سالجاری خبرداد و گفت: اجرای فازدوم این طرح نیازمند ۳.۱ میلیارد دلار اعتبار است که انتظار می رود از محل صندوق توسعه ملی و فاینانس خارجی تامین شود.

یدالله شمایلی روز شنبه در نشست خبری هفته دولت با ارایه گزارشی در زمینه اهم فعالیت های این موسسه در سه سال اخیر و در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی افزود: این موسسه دارای پنج ماموریت کلیدی اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتار دشت های خوزستان و ایلام، توسعه آبزی پروری با اولویت پرورش ماهی در قفس، برقی کردن چاه های آب کشاورزی، مقابله با بیابانزایی و جلوگیری از ریزگردها و همچنین واگذاری سهام از بخش دولتی به بخش خصوصی در بحث دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.
مدیرعامل موسسه جهاد نصر اظهار داشت: طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار دشت های خوزستان و ایلام در سفر مقام معظم رهبری به این استان در سال ۱۳۷۵ کلید خورد و در اواخر سال ۱۳۸۸ ماموریت اجرای ان به موسسه جهاد نصر محول شد که در سال ۱۳۹۲ نیز با حضور حسن روحانی رییس جمهوری دولت یازدهم اعتبار ۱٫۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به این طرح اختصاص یافت.
شمایلی با بیان این که اجرای این طرح ملی به دو مرحله تقسیم بندی شده است، تصریح کرد: مرحله نخست این طرح در ۳۱۲ هزار هکتار بود که با توجه به تخصیص منابع آبی وزارت نیرو تاکنون ۲۰۸ هزار هکتار آن در قالب ایجاد زیرساخت ها، انتقال آب، زهکشی زیرزمینی و یکپارچه سازی اراضی عملیاتی شده است.
مجری طرح اقتصاد مقاومتی افزود: بخش عمده مرحله نخست این طرح تاکنون اجرایی شده و مابقی آن تا پایان امسال یا در نهایت ابتدای سال ۱۳۹۶ به پایان خواهد رسید که در صورت تخصیص اعتبارات لازم مرحله دوم این طرح نیز در ادامه اجرایی خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.