فاصله بسیاری تا خروج مسکن از رکود است

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در مرحله عبور از فاز اول خروج از رکود هستیم و برای خروج کامل و ورود به دوره رونق مسکن باید معاملات سه برابر عدد کنونی شود گفت: تولید واحدهای کوچک به دست سازندگان افزایش یافته است.

حسام عقبایی با اشاره به اینکه برای خروج کامل مسکن از رکود و ورود به دوره رونق مسکن باید میزان معاملات در روز حد اقل سه برابر معاملات کنونی شود، تا بگوییم بازار مسکن از رکود خارج شده است، گفت: بررسی‌ میدانی صورت گرفته در کشور نشان می‌دهد، حجم مراجعات مردم به مشاوران املاک رشد داشته است و این بیانگر افزایش معاملات در ماه‌های آینده خواهد بود چرا که فرآیند خرید مسکن کار زمان‌بری است.

*از ابتدای سال جاری در دوره پیش رونق هستیم/هنوز با خروج مسکن از رکود به طور کامل و ورود به دوره رونق فاصله داریم

وی در پاسخ به این سؤال که آیا وارد دوره پیش‌ رونق شده‌ایم و می‌توان امیدوار بود که از نیمه دوم سال ۹۵ مسکن از رکود خارج شود، گفت: از ابتدای سال جاری در دوره پیش رونق هستیم و در حقیقت در مرحله عبور از فاز اول خروج از رکود هستیم، پس ۵ ماه از دوره پیش رونق مسکن سپری شده است و این موضوع را رشد تعداد معاملات و نوع معاملات نشان می‌دهد که خیز اول خروج از رکود مسکن برداشته شده است، اما هنوز با خروج مسکن از رکود به طور کامل و ورود به دوره رونق فاصله است.

عقبایی تأکید کرد: در سال ۹۳ و ۹۴ میزان صدور پروانه‌های ساختمانی ۵۰ درصد کاهش یافته و باید با افزایش تولید مسکن این کسری جبران شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: قطعاً تولیدکنندگان مسکن میزان افزایش مراجعات و تعداد معاملات مسکن را رصد می‌کنند و قطعاً در این خصوص که مجدداً به تولید مسکن روی بیاورند، آنها را به این موضوع ترغیب خواهد کرد که برای شروع به تولید واحدهای کوچکتر اقدام کنند.

عقبایی افزود: این روزها تولید مسکن واحدهای کوچک از سوی سازندگان افزایش یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.