فضا برای صادرات به ایران فراهم است

|
0 دیدگاه

یک اتحادیه صنعتی آلمانی تصریح کرد با گذشت یک سال از توافق هسته‌ای برای لغو تحریم‌های غرب علیه ایران، امیدها به افزایش صادرات به این کشور هنوز تحقق نیافته است.

اتاق بازرگانی و صنایع آلمان اعلام کرد انتظاری که برای افزایش صادرات به ایران پس از لغو تحریم‌ها ایجاد شده بود، هنوز محقق نشده است. یک اتحادیه صنعتی آلمانی تصریح کرد با گذشت یک سال از توافق هسته‌ای برای لغو تحریم‌های غرب علیه ایران، امیدها به افزایش صادرات به این کشور هنوز تحقق نیافته است. «وولکر تریر»، اقتصاددان ارشد اتاق بازرگانی و صنایع آلمان گفت: با وجود افزایش تجارت خارجی، سرخوردگی‌های مشخصی وجود دارد. وی افزود: صادرات آلمان به ایران در ۴ ماه ۲۰۱۶، با ۱۱ درصد رشد به ۸۹۰ میلیون یورو (۹۸۵ میلیون دلار) رسیده و احتمالا در ۶ ماه نخست امسال به یک میلیارد یورو برسد. بر این اساس، اگر شرکت‌های آلمانی بخواهند پیش‌‌بینی اتاق بازرگانی و صنایع آلمان در مورد صادرات سالانه ۵میلیارد دلاری به ایران طی ۳ ساله نخست بعد از توافق را تحقق بخشند و این رقم را طی ۵ سال به ۱۰ میلیارد دلار برسانند، باید کار بیشتری انجام پذیرد.
«تریر» اظهار کرد: فضا قطعا برای توسعه صادرات به ایران وجود دارد. وی هرگونه نشانه‌ای مبنی بر اینکه شرکت‌های آلمانی از وضعیت فعلی ناامید شده باشند را رد کرد وگفت: رشد صادرات ممکن است در نیمه دوم امسال قوی تر باشد. به گفته وی، البته انتظارات در این زمینه که تجارت با ایران به جایی که در روزهای گذشته قرار داشت باز خواهد گشت، بالا بوده است. اتاق بازرگانی و صنایع آلمان اعلام کرد: با توجه به اینکه بسیاری از بانک‌های غربی به دلیل ترس از تحریم‌های همچنان پابرجای دولت آمریکا، تمایلی به اختصاص وام به قراردادهای تجاری مرتبط با ایران ندارند، یافتن اعتبار لازم برای سرعت بخشیدن به تجارت با این کشور دشوار است. با این وجود، برخی از شرکت‌های بزرگ آلمانی نظیر «دایملر» و «زیمنس» راه خود را به سمت بازار ایران باز کرده‌ا
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.