قدردانی دفتر زنان سازمان ملل از مستندساز ایرانی

|
0 دیدگاه

دفتر زنان سازمان ملل در کشور «کوزوو» در نامه از مهرداد اسکویی برای ساخت مستند «رویاهای دم صبح» تشکر کرد.

مستند «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی که در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مستند و فیلم کوتاه «داکوفست» تقدیر ویژه هیات داوران را دریافت کرد، در نامه‌ای از سوی دفتر زنان سازمان ملل در کشور کوزوو نیز مورد ستایش قرار گرفت.

در این نامه از دفتر زنان سازمان ملل در کشور کوزوو به مهرداد اسکویی آمده است: “افتخار بزرگی بود که برای نمایش و بحث پیرامون مستند «رویاهای دم صبح» در جشنواره «داکوفست» حضور یافتید. موضوعی که در فیلم به آن پرداخته شده، بحث و گفتگوی شما با مخاطبان و بینشی که در جریان برگزاری جشنواره به اشتراک گذاشتید به افزایش آگاهی در زمینه برابری‌های جنسیتی و در پیشبرد توانمندسازی زنان کمک شایانی کرده است.

دفتر زنان سازمان ملل در کشور کوزوو از تلاش شما و همچنین سفر، زمان، حمایت و تعهدتان نسبت به این پروژه قدردانی می‌کند و ضمنا تقدیر ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم داکوفست از مستند «رویاهای دم صبح» را به شما تبریک می‌گوئیم. امیدواریم شما همچنان با فیلم‌هایتان به موفقیت ادامه دهید و با ایجاد تغییر در در زمینه برابری‌های جنسیتی، جهانی متوازن‌تر، همه‌گیر و برابرتر داشت باشیم.»

مهرداد اسکویی تاکنون برای این مستندش، علاوه بر دریافت جایزه “عفو بین‌الملل” از شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین، توانست جایزه بزرگ جشنواره “ترو فالس” آمریکا با عنوان ” ترو ویژن اوارد” را به عنوان بهترین مستند ساز سال ٢٠١٦ جهان از آن خود کند و در ادامه‌ موفقیت‌های بین‌المللی خود جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم “الهام بخش” را از جشنواره فول فریم آمریکا دریافت کند.

وی پیش‌تر در جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم مستند و در جشنواره سینما حقیقت، جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «رویاهای دم صبح» دریافت کرده بود.

مستند بلند «رویاهای دم صبح» روایت سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال برای حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه کننده: مهرداد اسکویی، مدیر تصویر برداری: محمد حدادی، تدوینگر: امیر ادیب پرور، طراحی و میکس صدا: حسین مهدوی، صدابردار: پارسا کریمی، مدیر تولید: وحید حاجی لویی، مشاور کارگردان: بابک کریمی، رنگ آمیزی تصاویر: حمیدرضا فطوره چیان، سیندخت رحیمیان، دستیاران کارگردان: علی رضا قاسمی، عطا مهراد، سیاوش جمالی، مدیر پخش بین الملل: نسرین میرشب (کمپانی دریم لب فیلمز).

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.