قرارداد سایپا و سیتروئن یک ماه دیگر نهایی می‌شود

|
0 دیدگاه

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک نشست خبری گفت طی ۳ سال گذشته ۳٫۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی توسط شورای عالی سرمایه گذاری مصوب شد که ۱٫۵ میلیارد دلار آن مربوط به ۶ ماه اخیر است.

وزیر صنعت از تصویب ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی توسط شورای عالی سرمایه گذاری طی۶ ماه اخیر خبر داد.
محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک نشست خبری اظهار داشت طی ۳ سال گذشته ۳٫۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی توسط شورای عالی سرمایه گذاری مصوب شد که ۱٫۵ میلیارد دلار آن مربوط به ۶ ماه اخیر است.

وی ادامه داد: تعهدات رییس جمهور یکی بعد از دیگری در حال تحقق است و در روابط خارجی فضای تعامل ایجاد شده است.

وی به کنایه گفت: تحریم های لعنتی و ظالمانه در حال برطرف شدن است.

وزیر صنعت در واکنش به برخی بحثهای مطرح شده مبنی بر اینکه با گذشت چندماه از برجام، چرا اتفاقی نیفتاده است؟ گفت: روابط سیستم بانکی ما ۱۰ سال قطع بوده، گرچه این موضوع به من مربوط نیست اما باید دفاع کنیم.

وی با اشاره به برنامه تامین مالی ۷۵۰۰ طرح کوچک و متوسط صنعتی، گفت: ۳ هزار واحد توانسته اند اولین دریافتی خود را از بانکها داشته باشند و ما ضرب العجلی گذاشته‌ایم تا با کمک بانک‌ها تا پایان شهریورماه تامین مالی حداقل ۷۵۰۰ واحد تولیدی صورت گیرد.

نعمت زاده ادامه داد: برای تامین مالی این ۷۵۰۰ واحد صنعتی ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

وی با اشاره به راه اندازی بیش از ۴ هزار طرح صنعتی و معدنی گفت: ۱۵۰۰ واحد تولیدی تا ۱۵ خردادماه تکمیل و راه اندازی شده و ۱۵۰ طرح نیز در هفته دولت راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به تعریف ۱۲ طرح ملی در قالب اقتصاد مقاومتی، گفت: متولی یکی از این طرحها ما هستیم که بر مبنای اقتصاد دانش بنیان تعریف شده است.

بازنگری در برنامه راهبردی صنعت خودرو

نعمت زاده در ادامه با اشاره به تغییر ایجاد شده در برنامه راهبردی صنعت خودرو گفت: طبق برنامه اولیه قرار بود هر ۱۰ سال یک خودروی جدید داخلی به تولید برسد که ما این مدت زمان را به ۸ سال کاهش دادیم.

وی در مورد قراردادهای جدید صنعت خودرو نیز اظهار داشت: چارچوب قرارداد سایپا و سیتروئن به امضا رسیده که تا یک ماه و نیم آینده قرارداد نهایی آن به امضا می رسد.

سرمایه‌گذاری مشترک با آلمان و کره برای تولید خودروهای سبک

نعمت زاده ادامه داد: مذاکراتی با ۲ شرکت آلمانی در حوزه خودروهای سبک و تجاری داشته‌ایم که سرمایه گذاری مشترک صورت خواهد گرفت.

وزیر صنعت توضیح داد: با یک شرکت اروپایی نیز در حال مذاکره ایم و علاوه بر این، با یک شرکت کره ای هم مذاکره داریم.

وی افزود: تا پایان سال ۳ تا ۴ قرارداد سرمایه گذاری جدید در صنعت خودرو خواهیم داشت.

عرضه دو خودرو جدید به بازار در سال جاری

به گفته وزیر صنعت، تا پایان امسال خودروهای جدید ۲ شرکت خودروساز به بازار عرضه خواهد شد.

نعمت زاده همچنین در مورد افت امتیازات مربوط به کیفیت خودروها در روش جدید ارزیابی کیفی خودروها گفت: کیفیت خودروها باید بر مبنای قیمت تعیین شود و در دنیا نیز کیفیت و قیمت با یکدیگر متناسب‌هستند.

وی تاکید کرد: نمی شود که قیمت خودرو با کیفیت آن متفاوت باشد و قیمت باید با کیفیت همخوانی داشته باشد.

نعمت زاده در مورد فروش ارز توسط بانکها نیز گفت: بانکها ارز را بر مبنای نرخ روز می فروشند و اینطور نیست که به دلخواه خود قیمت گذاری کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.