قيمت ۷ گروه کالايي گران شد

|
0 دیدگاه

بانک مرکزي قيمت خرده‌فروشي مواد غذايي در هفته منتهي به ۲۲ مرداد را منتشر کرد.

از ۱۱ گروه کالايي مصرفي خانوارها، در هفته منتهي به ۲۲ مرداد ماه قيمت ۷ گروه کالايي افزايش يافته، قيمت سه گروه بدون تغيير مانده و قيمت يک گروه هم کاهش داشته است.

بانک مرکزي قيمت خرده‌فروشي مواد غذايي در هفته منتهي به ۲۲ مرداد را منتشر کرد. بر اساس اين گزارش قيمت‌ها در مقايسه به هفته قبل از ۲۲ مرداد ماه تغييرات چنداني نداشته است.

بيشترين افزايش قيمت در مقايسه با هفته قبل از ۲۲ مرداد ماه مربوط به افزايش ۴.۸ درصدي قيمت تخم مرغ و افت ۶.۹ درصدي قيمت مرغ بوده است.

اما روند تغييرات قيمت در مقايسه با هفته مشابه ماه قبل قابل توجه است. قند و شکر مانند دو گزارش پيشين بيشترين افزايش قيمت را داشته و قيمت آن ۲۷.۲ درصد رشد کرده است. تخم مرغ هم در افزايش قيمت دست کمي از قند و شکر نداشته و افزايش ۲۶.۴ درصدي را تجربه کرده است.
بيشترين افت قيمت در اين هفته هم مربوط به افت ۱۴.۳درصدي قيمت ميوه‌هاي تازه است. گويا افزايش قيمت مرغ هم کند شده است. چون قيمت اين محصول در مقايسه با هفته قبل از ۲۲ مرداد ۶.۹ درصد کاهش و در مقايسه با هفته مشابه ماه قبل هم تنها ۲.۹ درصد افزايش يافته. اما جالب است که با وجود توقف افزايش قيمت مرغ، اين گراني به تخم مرغ و قند و شکر منتقل شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.