قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهش یافت

|
0 دیدگاه

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس به سطح ۷۸ هزار و ۱۹۰ واحدی بازگشت تا افت ۱۷۷ واحدی را پس از چند رو رشد رقم بزند.

در معاملات امروز بیش از ۶۸۸ میلیون سهم حق تقدم به ارزش سه هزار و ۹۶ میلیارد ریال در ۶۱ هزار و ۷۰۰ نوبت داد و ستد شد.

امروز شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۶۳ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۳۲ واحد، شاخص بازار اول ۱۳۳ واحد و شاخص بازار دوم ۳۳۸ واحد افت داشت، اما شاخص کل (هم وزن) ۳۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) ۲۷ واحد افزایش یافت.

نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، جم (پتروشیمی جم)، پارسان (نفت و گاز پارسیان)، فولاد (فولاد مبارکه) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) در معاملات امروز شاخص را پایین آورند و در مقابل وغدیر (سرمایه گذاری غدیر) و اخابر (مخابرات) با تاثیر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.

حق تقدم شیرپاستوریزه پگاه اصفهان، حق تقدم سرمایه گذاری مسکن، حق تقدم شیر پاستوریزه پگاه خراسان، کارخانجات داروپخش و فولاد امیرکبیر کاشان از بیشترین رشد قیمت برخوردار بوده اند.

در مقابل، فولاد آلیاژی ایران، توریستی و رفاهی آبادگران، پالایش نفت تبریز، سایپا شیشه و زغال سنگ نگین طبس بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.

افت ۱ واحدی آیفکس
به گزارش فرابورس در معاملات امروز ۳۲۵ میلیون و ۱۱۰ هزار ورقه بهادار در ۲۹ هزار و ۱۸۷ نوبت به ارزش یک هزار و ۵۸۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال خرید و فروش شد.

آیفکس (شاخص فرابورس) در ساعات آغازین فعالیت بازار چهار واحد بالا رفت اما پس از آن، رو به کاهش گذاشت و در پایان با حدود یک واحد افت نسبت به دیروز روی عدد ۸۱۷ واحد توقف کرد.

در بازار اول ۵۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد و ۱۵۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۶۷ میلیارد و ۶۱۰ هزار ریال در بازار دوم معامله شد.

بیشترین حجم معاملات روز جاری متعلق به ریل پرداز سیر با معامله ۶۱ میلیون و ۶۲۰هزار سهم بود و بیشترین ارزش معاملات در نماد پالایش نفت تهران به ارزش ۹۷ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال رقم خورد.

همچنین سهام صنایع نسوز توکا، آتیه داده پرداز و دارو سازی کاسپین تامین بیشترین افزایش قیمت و سرمایه گذاری مسکن شمال غرب، پالایش نفت لاوان و زغال سنگ پروده طبس بیشترین کاهش قیمت را در روز جاری تجربه کردند.

امروز اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در اغلب نمادها با کاهش قیمت مواجه و هر ورقه آن در بازه ۹۲۷ تا ۹۹۸ هزار ریال مبادله شد که بیشترین افت قیمت هم مربوط به نماد (تسه۹۳۰۹) آذر ۹۳ بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.