قیمت بنزین امسال افزایش می یابد؟

|
0 دیدگاه

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت گفت: «براساس اطلاعاتی که من دارم، فعلا دولت به دنبال افزایش قیمت بنزین نیست؛ مگر این‌که شرایط خاصی به وجود آید.»

ناصر رییسی‌فرد در پاسخ به این پرسش که بهترین تدبیر دولت در رابطه با بنزین چیست؟ اظهار داشت: «به نظر من، بهترین تدبیر دولت عرضه بنزین تک‌نرخی و برداشتن کارت سوخت است؛ چراکه هزینه‌های کلانی را به دولت تحمیل می‌کند.»

وی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها درباره افزایش قیمت بنزین افزود: «براساس آنچه که من اطلاع دارم، هم آقای نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه و هم آقای زنگنه، وزیر نفت به هیچ‌وجه دنبال این نیستند که تا پایان سال افزایش قیمتی در خصوص بنزین وجود داشته باشد؛ مگر این‌که شرایط خاصی به وجود آید.»

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت درباره اثر افزایش قیمت بنزین روی مصرف سوخت تصریح کرد: «نکته‌ای که ما توجه نداریم، این است که برای مثال در سال ۸۵ حدود ۶۵ میلیون لیتر بنزین مصرف در روز داشتیم و حالا رسیدیم به ۷۰ میلیون لیتر. بنابراین ۵ میلیون لیتر به مصرف بنزین اضافه شده است.»

رییسی‌فرد متذکر شد: «در کنار این سطح مصرف بنزین، باید افزایش جمعیت و تعداد خودروها را مورد توجه قرار دهیم. اگر به این نسبت نگاه کنیم، مصرف امروز باید بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر باشد.»

وی عنوان کرد: «مساله بهینه‌سازی یک مجموعه است و عوامل متعددی دارد و یکی از اصلی‌ترین آنها قیمت است.»

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت ادامه داد: «در حال حاضر چند مساله وجود دارد؛ یکی این‌که ما به این سمت حرکت می‌کنیم که استفاده از سوخت‌های فسیلی را کم کنیم و در عین حال، خیلی از خودروها سوخت سی‌ان‌جی مصرف می‌کنند. از سوی دیگر، تعدادی خودروی خارجی ظرف یکی دو سال گذشته وارد شد که این خودروها کم‌مصرف هستند.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.