قیمت طلا به ۱۳۳۱ دلار رسید

|
0 دیدگاه

افزایش احتمال نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا پیش از پایان سال جاری موجب تقویت ارزش دلار شده و قیمت طلا را کاهش داده است.

در حالی که افزایش احتمال نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری میلادی موجب تقویت ارزش دلار شده، قیمت طلا امروز کاهش یافت و همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم یک هفته گذشته که دیروز به ثبت رسیده بود در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۳۳۱ دلار و ۹۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز به پایین ترین رقم از ۲۹ جولای یعنی ۱۳۲۹ دلار و ۵۵ سنت رسید.
قیمت طلای آمریکا نیز با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۳۳۷ دلار و ۶۰ سنت رسید.

شاخص دلار که ارزش ارز آمریکا در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی را محاسبه می کند،کاهش ارزش های جزئی ساعات قبل را جبران کرد و با ۰٫۱ درصد افزایش تا ۹۶٫۵۱۴ بالا رفت.

ویانه لای، اقتصاددان بانک ملی استرالیا در این باره گفت: «قیمت طلا پس از آسیب دیدن در روز جمعه، در حالتی تدافعی قرار دارد. بازار انتظار دارد فدرال رزرو آمریکا در ماه دسامبر نرخ بهره را افزایش دهد.»

وی افزود: «اما قیمت ها قرار نیست در کوتاه مدت افت قابل توجهی را تجربه کنند.»

قیمت ها در برابر افزایش ارزش دلار و احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا از خود مقاومت نشان داده اند زیرا دیگر کشورها تا حد زیادی به دنبال اتخاذ سیاست های انبساطی هستند.»

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با ۰٫۶۷ درصد کاهش به ۹۷۳٫۸۱ تن رسید.

در بازارهای دیگر فلزات گرانبها، قیمت نقره پس از رسیدن به پایین ترین رقم ۲ هفته گذشته در روز دوشنبه، امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۹ دلار و ۶۶ سنت رسید.

قیمت پلاتین با نیم درصد کاهش به ۱۱۴۴ دلار رسید. قیمت پالادیوم هم با ۰٫۷ درصد افت ۶۸۵ دلار و ۶۳ سنت شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.