لایحه‌ برنامه ششم مشکل امنیتی دارد

|
0 دیدگاه

حبیبی با اشاره به ارسال لایحه برنامه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی گفت: در این موضوع مسائلی هست که حتی مشکلات امنیتی برای کشور پدید می‌آورد.

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به اینکه لایحه ششم توسعه که دولت به مجلس فرستاده است برنامه نیست، گفت: برخی مقامات سازمان برنامه می‌گویند آنچه فرستاده شده است سازوکار و احکام حاکم بر برنامه است. اما خود برنامه چیست؟ در این موضوع مسائلی هست که حتی مشکلات امنیتی برای کشور پدید می‌آورد.

حبیبی با درخواست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای پیگیری لایحه برنامه ششم، اظهار داشت: مجلس باید با دقت و جدیت و پیگیری لایحه برنامه ششم را بررسی کرده و با قاطعیت مسیر مطالبات مردم برنامه را کامل نماید و در انجام وظایف هیچ کوتاهی نداشته باشد. مجلس لازم است در جریان ریز برنامه دولت قرار بگیرد و آن را تصویب کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: امروز نمایندگان نمی‌دانند آیا دغدغه‌های معیشتی مردم سیاستهای اقتصاد مقاومتی و سایر سیاستهای کلی حاکم بر برنامه رعایت شده است یا نه چون متنی به‌عنوان برنامه پنج‌ساله ششم به مجلس نیامده است. دولت باید در همه زمینه‌ها شفاف عمل کند.

وی با اشاره به تصویب‌نامه دولت در مورد قراردادهای نفتی، ادامه داد: تصویب‌نامه دولت در مورد قراردادهای نفتی باید با نظر هیئت تطبیق بر قوانین از سوی رئیس مجلس دوباره مورد بازبینی قرار گیرد. اشکالات کلیدی در قراردادهای نفتی وجود دارد که با قوانین اساسی و عادی مغایرت دارد. امیدواریم اعضای هیئت تطبیق این موارد را احصاء کنند و از نقض مکرر قوانین در قراردادهای نفتی جلوگیری شود.

حبیبی  از دولت و مجلس و قوه قضائیه خواست تا از طریق نهادهای نظارتی در مورد قراردادهای نفتی نظارت داشته باشند و افزود: اینکه قراردادها محرمانه تلقی شود درست نیست. شفافیت در این مورد حرف اول را در صیانت از بیت‌المال می‌زند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در مورد حقوقهای نجومی گفت: مردم بی‌صبرانه منتظر اعلام نظر نهادهای نظارتی در خصوص کسانی هستند که دست‌اندازی به بیت‌المال داشتند. مقام معظم رهبری در خطبه‌های عید فطر خواستار محاکمه، مجازات و رد وجوه به غارت رفته به بیت‌المال شدند. متأسفانه هنوز دولت هیچ گزارشی از این مطالبه عمومی ارائه نداده است.

وی افزود: دیوان محاسبات هم که بر حسب قانون دیوان اصلی‌ترین حافظ بیت‌المال مسلمین است تاکنون سکوت کرده است و ظاهراً کسانی که در این باره متهم هستند در فرایند رسیدگی دیوان قرار نگرفته‌اند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی  با اشاره به جنجال ایجاد شده در مورد کنسرت‌های موسیقی گفت: با درصد بسیار کمی از کنسرتها به‌دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی از سوی مقامات مسئول قضائی و انتظامی برخورد شده است. نمی‌دانم چرا برخی رسانه‌های غرب‌گرا از این برخورد بسیار کم به‌نوعی حمایت می‌کنند.

حبیبی گفت: مراجع و علما در مورد برگزاری کنسرتهای موسیقی دیدگاههای روشنی دارند و از عدم رعایت شئونات اسلامی گله دارند. دولت باید به نظر علما و مراجع در این مورد اعتنای جدی کند. دولت طبق قانون اساسی باید فضا را برای رشد اخلاقی و دینی مردم فراهم کند. مسلماً ما با فساد و فحشاء در پوشش کنسرت و غیر کنسرت مخالفیم، همان‌طور که امام(ره) فرمود “ما با سینما مخالف نیستیم ما با اینکه سینما ابزار فساد باشد مخالفیم”.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات سوریه، عراق و یمن اشاره و تأکید کرد: تروریستها در سوریه به دام افتاده‌اند یا باید تسلیم شوند یا قدرت مقاومت آنها را نابود می‌کند. اسرائیل و آمریکا به‌دنبال مفری برای تروریستها هستند روسها باید در این مورد هوشیار باشند و اشتباه گذشته را تکرار نکنند.

حبیبی سالگرد پیروزی حزب‌الله در نبرد ۳۳روزه با رژیم صهیونیستی را گرامی داشت و گفت: مفهوم مهارت بازدارندگی را در جنگ ۳۳روزه دشمن صهیونیستی به تمام معنا درک کرد. صهیونیستها دیگر هوس نبرد با حزب‌الله را به سر خود راه نمی‌دهند. آنها در این نبرد فهمیدند در پشت «حرف» سید حسن نصرالله، «عمل» است. البته با عنایات الهی و روحیه جهادی حزب‌الله توان جبهه مقاومت نسبت به سال نبرد ۳۳روزه به‌مراتب افزایش یافته است. این عمل در مهارت بازدارندگی قدرت حزب‌الله در لبنان و منطقه ظهور دارد.

وی سالگرد آزادی آزادگان دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت:  آزادگان در جامعه ما از ذخایر اصلی مقاومت و مظهر شجاعت و عزت کشور هستند.

حبیبی در پایان میلاد باسعادت حضرت ثامن الحجج علیه آلاف التحیة و الثناء را به همه مسلمانان و توحیدیان تبریک گفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.