مایکل فررو ثروتمند ترین مرد ایتالیا چه می فروشد ؟         

|
0 دیدگاه

نوتلایی که به گفته مجله فوربز در سال ۲۰۰۹ به‌تنهایی توانست مایکل فررو را تبدیل به ثروتمندترین مرد ایتالیا با سرمایه‌ای معادل ۹.۵ میلیارد دلار کند.

لارنت کرمونا که سمت مدیر فروش نوتلا را در کارخانه فررو دارد، می‌گوید: «دستورالعمل نوتلا چیز مخفیانه‌ای چون کوکاکولا نیست. همه شما می‌توانید با یک سرچ ساده در گوگل شیوه درست کردنش را پیدا کنید. فقط بدانید که هر کار کنید، ما بهتر از شما نوتلا را درست خواهیم کرد.»

سال‌ها پیش از آنکه نام نوتلا متولد شود، ایده اولیه ساخت شکلاتی برای صبحانه توسط پترو فررو کلید خورد. در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم که دانه‌های کاکائو در اروپا کمیاب شده بود و ایتالیایی‌های شکلات‌خور در چشیدن یکی از طعم‌های محبوب‌شان ناکام می‌ماندند، قنادی فررو شکلات صبحانه‌ای با ترکیباتی مشابه نوتلای امروزی به نام «گیانجوت» تولید کرد.

با تغییراتی در دستور ساخت گیانجوت، توانست ۱۵ سال بعد یعنی در ۱۹۶۴ نوتلا را روانه بازار کند. نوتلایی که بیش از ۵۰ سال در بازار شکلات جهان عمر کرده و اکنون سالانه بیش از ۳۶۵ هزار تن از آن در دنیا به فروش می‌رسد.

شکلات صبحانه‌های خوش‌طعم در دنیا کم تولید نمی‌شود، اما بسیاری راز موفقیت نوتلا در کارخانه فررو را استراتژی‌های تولید و محیط کارش می‌دانند. فضای کاری واحد تولید نوتلا را به کمپانی تولید خنده تشبیه می‌کنند. جایی که پابه‌پای دستگاه‌های تولیدی، فضای بازی و استراحت در آن تعبیه شده است. بی‌شک تنها دلیل موفقیت نوتلا در این سال‌ها طعم متفاوتش نبوده است و در کنار آن فعالیت‌های حمایتی‌اش از کودکان و محیط‌ زیست، در برند شدن این نام تاثیر به‌سزایی داشته است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.