مجلس آماده وضع قوانین در حوزه شهر هوشمند است

|
0 دیدگاه

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند گفت: در صورت تصویب لایحه مدیریت شهری، بستر مناسبی برای یکپارچگی میان دستگاه‌های اجرایی و هوشمند شدن شهرها به وجود می‌آید.

غلامرضا کاتب گفت: هوشمندسازی شهرها از بهترین کارهایی است که در تمام دنیا شهرها برای آرامش در زندگی مردم و جلوگیری از اتلاف وقت آنها انجام می‌دهند، اما باید ببینیم ما در این حوزه چقدر توانسته‌ایم کار کنیم.

وی ادامه داد: در برنامه چهارم توسعه احکام متعددی درباره شهر هوشمند و دولت الکترونیکی تصویب شد اما این موضوع به جایی نرسید و نشان داد دولت به تنهایی توفیقی در این حوزه کسب نمی‌کند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ابزارهای مهم در دستیابی به شهر هوشمند، ایجاد یکپارچگی میان دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان به مردم است. این موضوع با قوانین فعلی شکل نخواهد گرفت. با این حال وزارت کشور اخیرا لایحه‌ خوبی را با عنوان مدیریت شهری تدوین کرده و در صورت تصویب این لایجه در دولت، بستر حقوقی مورد نیاز برای یکپارچگی دستگاه‌ها شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: ابزار دوم دیگر که برای هوشمندشدن شهرها بسیار ضروری است، فرهنگ سازی بوده و این موضوع در همایش‌ها و توسط بخش خصوصی ایجاد می‌شود.

کاتب تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی کاملا آمادگی وضع قوانین در حوزه شهر هوشمند را دارد.

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.