مجوز مصرف ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از تکالیف اپراتورها به وزارت ارتباطات داده شد

|
0 دیدگاه

معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ مصوبه‌ای درباره “مصرف ۱۰۰ درصدی درآمدهای حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها توسط وزارت ارتباطات”، این اجازه را به وزارت مربوطه داد.

طبق مصوبه هیات وزیران اجازه مصرف ۱۰۰ درصد درآمدهای حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داده شد.

هیات وزیران به پیشنهاد شماره ۱/۴۰۰۷۴ مورخ ۱۳۹۵/۵/۴ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد ماده (۹) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) ـ مصوب ۱۳۹۳ـ  تصویب کرد:

۱ـ به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود ۱۰۰ درصد درآمدهای حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها را جهت تحقق اهداف و برنامه‌های خدماتی عمومی اجباری و پایه با اولویت روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت مطابق نظام‌نامه اجرایی خدمات عمومی اجباری مخابراتی (USO) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از محل ردیف‌های پیش‌بینی شده در قوانین بودجه سنواتی به صورت درآمد ـ هزینه و در صورت لزوم با استفاده از مشارکت اپراتورها به مصرف برساند.

۲ـ به منظور تحقق اهداف مندرج در ماده (۹) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و تحقق دولت الکترونیک، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود ۱۰۰ درصد  منابع یاد شده را براساس موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور در طرح‌های توسعه‌ای و کمک‌های فنی و اعتباری هزینه کند.

۳ـ مبلغ واریزی به حساب مربوط در خزانه‌داری کل کشور با مبادله موافقتنامه و در سقف اعتبار تخصیص یافته قابل پرداخت است.

به گزارش تسنیم این مصوبه با دستور اسحاق جهانگیری -معاون اول رئیس‎جمهور- به وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.