همکاری با زیمنس آلمان برای ساخت توربین

محرومیت مپنا از شرکت در مناقصات به دلیل مشخص نشدن هیات مدیره جدید

|
0 دیدگاه

معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا گفت: پس از حکم دادگاه درباره منتفی شدن انتقال این شرکت به آستان قدس رضوی، اکنون این شرکت قادر نیست در بیشتر فعالیت ها از جمله مناقصه ها شرکت کند، زیرا به تایید هیات مدیره نیاز دارد.

محسن میرزایی امروز(یکشنبه) در حاشیه مراسم سالگرد عرضه مپنا در بورس در جمع خبرنگاران، درباره جابجایی در مالکیت مپنا، گفت: هیچ گاه انتقال مالکیت همه سهام مپنا مطرح نبوده و قرار بوده است که بخش های مدیریتی بالادستی واگذار شود.
معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا افزود: بر اساس حکم دادگاه، واگذاری مپنا به آستان قدس رضوی منتفی شده و قرار است که این شرکت به وزارت نیرو بازگردانده شود.
میرزایی به وضعیت هیات مدیره این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: پس از انتقال به آستان قدس رضوی، هیات مدیره این شرکت تغییر کرد و آنها توسط مالک جدید، منصوب شدند.
وی اضافه کرد: پس از اعلام حکم دادگاه و منتفی شدن انتقال به آستان قدس رضوی، اعضای هیات مدیره منتسب تا زمان معرفی هیات مدیره جدید از انجام وظایف خود، معاف شده اند.
معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا گفت: پیامد «مشخص نشدن تکلیف هیات مدیره این شرکت» سبب ناتوانی مپنا برای فعالیت بیشتر از جمله شرکت در مناقصه ها شده است زیرا به تایید هیات مدیره نیاز دارد.
وی درباره مشارکت با شرکت های خارجی در پساتحریم نیز افزود: در ادامه فعالیت های قبلی، قرار است با شرکت زیمنس همکاری هایی را انجام دهیم.
میرزایی درباره مطالبات این شرکت از دولت، گفت:در پایان سال ۹۴ نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد ریال از دولت طلب داشت که قرار شده است بخشی از آن از طریق انتشار اوراق خزانه، تسویه شود.
وی درباره واگذاری نیروگاه های جدید مپنا در بورس نیز اضافه کرد: پیش از این، نیروگاه عسلویه واگذار شده و قرار است در آینده، نیروگاه سنندج نیز وگذار شود.
معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا به برنامه های در دست اجرای این شرکت نیز اشاره کرد و ادامه داد: بومی سازی توربین های کلاس اف(F) را با همکاری زیمنس آلمان آغاز کرده ایم و بزودی شاهد نصب آنها در نیروگاه های کشور خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، مراسم سالگرد عرضه سهام مپنا در بورس، صبح امروز در تالار بورس تهران برگزار شد و مدیران این شرکت، به طور نمادین زنگ آغاز معاملات را به صدا در آوردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.