دولت به سیمانی‌ها یارانه می‌دهد

مذاکره برای صادرات سیمان به بازارهای دور

|
0 دیدگاه

سرقینی از مذاکره برای صادرات سیمان به کشور هایتی خبرداد و گفت: دولت برای پوشش هزینه های حمل و نقل و بندری، به صادرکنندگان سیمان و فولاد یارانه می دهد.

جعفر سرقینی در ارتباط با صادرات محصولات سیمان و فولاد به بازارهای دور گفت: صادرات سیمان در دست بخش خصوصی است و دولت از این بخش حمایت خواهد کرد؛ در عین حال سوبسیدهایی برای صنعت سیمان در نظر گرفته است که در صورتی که تولیدکنندگان محصولات تولیدی خود را به بازارهای دور دست صادر کنند، در هزینه‌های حمل‌و نقل و بندری صادرات این محصولات یارانه‌هایی دریافت خواهند کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که کشور‌های اطراف ایران درگیر جنگ هستند و ساخت و ساز در آنها متوقف شده، گفت: کشورها در حاشیه ایران، در حال حاضر با جنگ و درگیری دست و پنجه نرم می کنند که از جمله آنها می توان به افغانستان و عراق که کشورهای عمده وارد کننده سیمان از ایران هستند، اشاره کرد؛ بنابراین رکود در آنها حاکم شده و پروژه‌های عمرانی متوقف است.

وی تصریح کرد: در صورتی که این مسائل وجود نداشت و اگر مشکلات آنها از بین برود، رونق بیش از پیش در حوزه صادرات سیمان و فولاد نمایان خواهد شد و هیچ انباشت سیمانی در ایران نخواهیم داشت. به هرحال مسائل از قبیل جنگ و نا آرامی منطقه است که تولیدکنندگان را وادار به صادرات محصولات خود به بازارهای دورتر کرده است.

سرقینی ادامه داد:در حال حاضر شرکت‌های سیمانی برای صادرات محصولات خود به بازارهای دور دست مانند هاییتی در حال مذاکره هستند و وزارت صنایع و معادن هم به آنها قول مساعدت داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.