مرد آی‌تی ۹۰میلیارد دلاری جهان به‌زودی ۱۰۰میلیاردی خواهد شد

|
0 دیدگاه

ثروت مرد افسانه‌ای دنیای آی تی، بیل گیتس به ۹۰میلیارد دلار نزدیک شده و به‌زودی رکورد ۱۰۰میلیارد دلاری را از آنِ خود خواهد کرد.

بر اساس شاخص آنلاین بلومبرگ بیل گیتس نه به خاطر سهام مایکروسافت، بلکه به خاطر بالا رفتن ارزش سهام CNI / راه آهن ملی کانادا و Ecolab که وی دارنده سهام این دو کمپانی است، به رقم ۹۰ میلیارد دلار رسیده است.

وی از اورتگای اسپانیایی که ۷۶ میلیارد دلار ثروت داشته و اخیراً بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از ثروت خود را ازدست‌داده، جلوتر است.

از سوی دیگر فوربس که ثروتمندان را ردیابی آماری می‌کند ثروت بیل گیتس را ۷۸٫۷ میلیارد دلار اعلام کرد و نوشت ثروت افسانه‌ای ۱۰۰ میلیارد دلاری مربوط به ۱۹۹۹ به دلیل انفجار آی تی در آن زمان به‌زودی تکرار می‌شود.

آن زمان ثروت بیل گیتس ۱۰۰ میلیارد تخمین زده شد که بلافاصله پس از کیس حقوقی علیه وی و روشن شدن فضای بعد از انفجار موسوم به دات کام در سال ۲۰۰۰ ثروت وی ۶۳ میلیارد دلار اعلام شد.

به نوشته بلومبرگ، امسال ثروت بیل گیتس ۶٫۲ میلیارد دلار افرایش پیدا کرد و این در حالی است که ثروت مارک زاکربرگ ۸٫۹ میلیارد دلار بیشتر شد و جف بزوس مدیر اجرایی آمازون نیز ۶٫۵ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شد و در رده سومین ثروتمند به‌طور مشترک با وارن بافِت قرار گرفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.