مطالبات گندم‌کاران تا اول مهر پرداخت می‌شود

|
12 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۶ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران باقی مانده است که تا اوایل مهر پرداخت خواهد شد.

علی قنبری با اشاره به اینکه ارزش خرید گندم تاکنون ۱۲ هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: از کشاورزان به علت تاخیر در پرداخت پول خرید گندم عذرخواهی و تعهد می‌کنیم مطالبات آنان را تا اوایل مهر به‌طور کامل پرداخت کنیم.

وی گفت: تا امروز ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی خریداری شده که در مقایسه با سال گذشته در همین زمان ۳۰ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان زمان برداشت حدود یازده میلیون تن گندم به صورت تضمینی با ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شود.

قنبری تاکید کرد: امسال گام بزرگی برای خرید تضمینی گندم برداشته شده و دولت حجم بزرگی از این محصول را خریداری کرده است.

وی گفت: مطالبات کشاورزان براساس زمان تحویل گندم به آنان پرداخت شده؛ یعنی هر منطقه و هر استان که زودتر گندم را برداشت کرده و فروخته، پول را نیز سریع‌تر دریافت کرده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: گندم‌کاران استان‌های خوزستان، فارس، کرمان، بندرعباس، بوشهر و گلستان عمده پول خود را دریافت کرده‌اند.

قنبری گفت : اعتبار خرید تضمینی گندم از اعتبارات وزارت‌ جهادکشاورزی، تسهیلات بانکی و شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین می‌شود و  به علت مشکلات اعتباری و منابع مالی که دولت با آن مواجه است اندکی تاخیر در پرداخت پول کشاورزان وجود دارد.

وی ظرفیت مکان‌های نگهداری و ذخیره سازی گندم را حدود ۱۷ میلیون تن اعلام کرد و افزود: این اماکن در ۳۱ استان کشور آماده تحویل و ذخیره سازی هستند.

قنبری افزود: در خرید تضمینی گندم بخش خصوصی و کارخانجات آرد با دولت همکاری خوبی داشتند.

وی همچنین از همکاری دیگر نهادها در مقابله با سودجویی برخی از دلالان خبر داد و گفت : با همکاری نهادهای انتظامی با قاطعیت با سودجویان برخورد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: متاسفانه عده ای با مخلوط کردن گندم داخلی با وارداتی که قیمت ارزان‌تری نسبت به تولید داخل دارد سعی در فروختن این کالا با قیمت بالاتر داشتند که با پی گیری و ردیابی وزارت جهاد کشاورزی این اقدام ردیابی و با همکاری نهادهای انتظامی با این افراد با قاطعیت برخورد شد.

قنبری گفت: تمام گندم‌کاران شناسنامه دارند و میزان تولید و میزان خرید گندم از آنان بر اساس این شناسنامه کاملاً مشخص است بنابراین ردیابی اینگونه تخلف‌ها به سرعت انجام می‌شود.

وی همچنین از امکان صادرات گندم خبر داد و افزود: در صورت توافق دولت و صدور مجوز امکان صادرات حدود ۳ میلیون تن گندم معمولی و گندم دورو از استان‌های خوزستان، فارس، گلستان، کردستان، کرمانشاه و خراسان رضوی به بازارهای همسایه فراهم وجود دارد.

2 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

12 دیدگاه

توسط: یک کشاورز محتاج به پول

یعنی اینقدر بیخیال هستین شما باید گندم ۳۲۰۰ تومن از کشاورزا بخرین همونظوری که از خارج از کشور با این قیمت میخرین بعد دم از دین وعدالت و انسان دوستی میزنین توی هیچ زمینه در کشاورزی به کشاورزان کمک نکردین هیچ بلکه ضربه به کشاورزا زدین.

توسط: کشاورز

این پول الان تو حساب کدوم دزدی.میدونید سود این پول چقدر میشه.کی پولو برده ?که کشاورز بد بخت که زیر گرمای ۴۵ درجه کارمیکنی به امید این که پول گندم بدن بده کاری هارو که به خاطر کشت گندم بالا آورده پرداخت کنه)پول بر.پول کود.پول شخم.پول کمپانی پول ماشین حمل بار

    توسط: Yousef

    خاک توسر هرچه کشاورزه اگه میدونستیم اینجوری با کلی منت دسترنج مارومیدن که ندادن زمینهامونو ول میکردیم چون سودی برای ماندارن

توسط: ناصر حسنی

سرتا پا دروغ میگن من ۷تیر ماه تحویل دادم ریالی ندادن

توسط: ناصر حسنی

سرتا پا دروغ میگن من ۷تیر ماه تحویل دادم ریالی ندادن

توسط: علی آشتیانی

عدالت در جمهوری اسلامی ایران مفهومی ندارد! گندم کاران استانهایی که زودتر برداشت می کنند امکان کشت بعدی برای آنها فراهم و در نتیجه از زمین خود دو بار برداشت می کنند و پول خود را هم زودتر می گیرند در صورتی که در استانهایی که برداشت با تاخیر بوده امکان کشت بعدی نیست و با اندک تفاوتی در تحویل کندم ماه ها دیرتر به پول خود میرسند و البته برای کشت سال بعد که معمولا اواخر شهریور است نیز به علت نداشتن سرمایه اولیه دچار مشکل می شوند و دولت فکر می کند زرنگی کرده و حق این قشر زحمت کش را بلا می کشد اما در پیشگاه خداوند و برابر ملت شرمنده و روسیاه می شود پس بجای مرگ بر این و آن بهتر است مرگ بر بدقول و حق مردم خور شعار همیشگی ما باشد.

توسط: aaa

عجب دولت تدبیر و امیدی داریم.من موندم پس فردا موقع انتخابات رییس جمهوری آقایون دوباره با چه رویی میان ثبت نام میکنن.
برید خجالت بکشید با این دولتتون و اداره کردنتون.معلوم نیست پول گندمای ما تو جیب کدوم گردن کلفتیه.
اوایل مهر پرداخت میکنیم اوایل مهر پرداخت میکنیمتون چی شد؟؟؟
کشاورز بدبخت از مهر ماه پارسال واسه این گندمه جون کنده و زحمت کشیده یک سال از کاشتن گندم گذشته از هنوز یدونه یه قرانی از پول گندمی که سه ماهه چیده و داده تحویل سیلو ها به خودش ندیده.

توسط: aaa

خرید تضمینی خرید تضمینی که میگفتید اینه؟
خبر مرگتون با این خرید تضمینیه تون.

توسط: aaa

از سال اینده به بعد گندمو بدی گوسفند بخوره خیلی بهتره تا اینکه بدی تحویل این … .

توسط: رسول بیرامی

سه ماهه تحویل دادیم ریالی پرداخت نشده …
ملت نیاز دارن..دولت بی عدالتی میکنه درحق مردم..کشاورزا چششون دنبال همین پول گندمه ..یه سال جون کنده الان سه ماهه نون و آب نداره…خواهشا رسیدگی کنن

توسط: ححح

ان ستمکاران که با هم محرمند گرگهاشان اشنا یان همند.
گرگها همراه انسانها غریب..با که باید گفت حال عجیب.
متاسفم برای دولت تدبیر امید مهر پرداخت میشه شما بفکر ابروی مردم نیستید که دروغ میگید.هیچ اعتبار و ارزشی ندارید از بس که دروغ گفتید.

توسط: طلبكار گندم

اين چه وضعي است كه بوجود آمده، گفتيد تا پايان مهر تسويه مي كنيم در حالي كه با اين واريزهاي انجام شده مثل پول به گدا دادن هستش، سرويسهاي واريزي گندم ۴۵ دصد و بعضي ۵۵ درصد رسيده ژس از ۵ بار واريز، حتي اين سري آخر سرويسي رو ۸٫۷۵ درصد و سرويسي ديگر را ۱۳٫۷۵ در واريز كردن.
نگران نباشيد با اين پول شما تورم ايجاد نميشه اساتيد اقتصاد.
مردم ميخان بدهي شان رو بدن.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.