معارفه رئیس جدید صندوق توسعه‌ملی

|
2 دیدگاه

مراسم تودیع اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی و معارفه احمد دوست حسینی به عنوان رئیس جدید هیات عامل صندوق با حضور محمدباقر نوبخت و ولی‌الله سیف به نمایندگی از هیات امنای صندوق توسعه ظهر امروز برگزار شد.

دو روز پس از صدور حکم انتصاب احمد دوست‌حسینی به‌عنوان رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از سوی رئیس جمهور، معارفه او در این سمت، ظهر امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کل بانک مرکزی در محل صندوق توسعه ملی برگزار شد.

حسن روحانی، رئیس هیات امنای صندوق توسعه ملی حدود یک ماه پس از استعفای دسته‌جمعی اعضای هیات عامل قبلی -که در واکنش به جنجال حقوق‌های نجومی صورت گرفته بود- روز یکشنبه حکم انتصاب حمد دوست‌حسینی به‌عنوان عضو و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی را صادر کرد.

بدین ترتیب امروز در حالی که هنوز تکلیف چهار عضو دیگر هیات عامل صندوق توسعه ملی مشخص نشده، در مراسمی با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و دبیر هیأت امنای صندوق توسعه ملی، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و عضو هیأت امنا، همچنین سید فرید موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت امنای صندوق، دوست حسینی به عنوان رئیس هیات عامل معارفه شد.

در این مراسم مسعود مزینی، عضو هیأت عامل قبلی صندوق هم به نمایندگی از اعضای پیشین هیأت عامل صندوق حضور داشت.

در این مراسم، نوبخت با اشاره به سوابق شناخت خود از دوست حسینی، وی را فردی خوشنام در مدیریت اقتصادی کشور یاد کرد و تاکید کرد: انتصاب مهندس دوست حسینی با تحسین نهادهای نظارتی مواجه شده است.

نوبخت ضمن قدردانی از زحمات هیأت عامل قبلی صندوق ابراز امیدواری کرد که از منابع موجود در صندوق چه منابع مالی و چه منابع انسانی به نیکی استفاده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از سید صفدر حسینی، رئیس پیشین هیات عامل نیز به عنوان یکی از ذخیره های نظام یاد کرد و افزود: گذشته از ارادت شخصی بنده به دکتر حسینی، سایر اعضاء هیأت عامل سابق صندوق توسعه ملی نیز از بزرگان اقتصاد کشور هستند و الحق در دوران مسوولیت خود امانتداران بزرگی برای کشور بودند.

دوست‌حسینی: سایر اعضای هیات عامل را زودتر انتخاب کنید

رئیس جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی هم در آغاز سخنان خود از حسن نظر رئیس جمهور به عنوان رییس هیات امناء صندوق و نیز سایر اعضای آن تشکر کرد و گفت: امیدوارم بتوانم از عهده امانت بزرگی که بر دوش من گذاشته شده است به خوبی برآیم.

دوست حسینی ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در هیأت عامل های سابق صندوق توسعه ملی ابراز امیدواری کرد: انشاءلله بتوانم از منابع موجود در صندق توسعه ملی خصوصا منابع انسانی و تجربیات کسب شده در راستای الزامات قانونی به منظور خدمت رسانی بهتر و بیشتر بهره لازم را ببرم.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی شرط خزانه داری موفق را امانتداری و علم به امانتداری عنوان کرد و افزود: ضمن حفظ امانت صندوق تلاش خواهم کرد تا با استفاده از تجربیات کارشناسان و مدیران صندق عالمانه در جهت حفظ این امانت گام برداریم.

وی از نوبخت به عنوان دبیرهیات امناء درخواست کرد که هیأت امنای صندوق روند معرفی سایر اعضای جدید هیأت عامل صندوق توسعه ملی را تسریع کنند.

مسعود مزینی از اعضای هیأت عامل سابق صندوق ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس جدید هیأت عامل صندوق با اشاره به سوابق و تجربیاتش در نمایندگی بانک مرکزی در بانک جهانی گفت: به علت گردش منابع در صندوق توسعه ملی و بازگشت این منابع به صندوق این نهاد اقتصادی می تواند در آینده نقش بسیار موثرتری در اقتصاد کشور داشته باشد و از این حیث جایگاه این صندوق در اقتصادملی فراتر از بانک مرکزی است.

مزینی همچنین از تلاش های همکاران خود در هیات عامل صندوق توسعه ملی یاد کرد و برای آنها و نیز مدیران و کارکنان صندوق آرزوی توفیق روز افزون کرد.

در پایان لوح سپاسی از سوی  نوبخت به عنوان دبیر هیأت امناء صندوق توسعه ملی به اعضای سابق هیأت عامل صندوق تقدیم شد و حکم انتصاب رئیس جمهور و رئیس هیات امناء صندوق به طور رسمی به دوست حسینی ابلاغ شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: بابک

یکی از این حالات درست است:
۱) ما شهروندان ایرانی نادان هستیم که ایشان این صحبت را ابراز کردند.

۲) نوبخت معنای ذخیره نظام را نمی داند

۳) ما شهروندان معنای ذخیره نظام را نمی دانیم

۴) نوبخت معنای نظام را نمی داند و البته باید مشخص کند که آقای صفدر حسینی ذخیره کدام نظام هستند که دختر ایشان گفتند حقمان از نظام هست که میلیاردی حقوق بگیریم

۵) ما معنای نظام را نمی دانیم. شاید ارزش های نظام انقلابی سال ۵۷ تغییر کرده است.

۶)……

توسط: افشین

آقای نوبخت شرم کنید. غارتگران بیت المال ذخایر نظامند.ذخایر نظام خون شهدایی است که جنابعالی وهم مسلکانتان فقط موقع انتخابات وبرای عوامفریبی یادشان می کنید.ذخایر نظام همین ملتی هستند که درهرشرایطی حامی نظامشان بوده اند.آقای نوبخت به کجا می روید؟شما با سخنان شرم آورتان دل مردم را سوزاندید. ولی ان شاالله به زودی نتیجه کارهایتان را خواهید دید ورسوا می شوید.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.