عرضه محصولات ایرانی به نام خارجی

معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی داخل شهرک‌ها تا ۱۳ سال

|
0 دیدگاه

مقیمی از پرداخت ۱۸۱۴تسهیلات به ارزش ۱۵۰۰میلیارد تومان به واحدهای صنعتی تا صبح روز ۳ شنبه خبر داد و گفت: با سرعت خوبی که اجرای این طرح پیدا کرده است پیش بینی می‌شود تا پایان شهریورماه تمامی ۷۵۰۰واحدهای صنعتی از این تسهیلات بهره‌مند گردند از محل این طرح پرداخت شده است.

فرشاد مقیمی معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک در جمع خبرنگاران از اتصال سامانه اطلاعاتی سازمان صنایع کوچک به وزارت صنعت خبر داد و افزود: در اقدامی که صبح روز ۳شنبه توسط وزارت صنعت انجام گرفت، سامانه‌های اطلاعاتی سازمان صنایع کوچک و وزارت صنعت به هم متصل شد و دیگر برای گرفتن مجوزها و استعلام از شهرک‌های صنعتی مشکلی نخواهد بود و در حال حاضر اطلاعات ۷۴۸ شهرک از ۷۸۰ شهرک کشور در این سامانه بارگزاری شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: صنعت برای آن که به شکوفایی برسد به زیرساخت‌های اصلی نیاز دارد که در قالب شهرک‌های صنعتی قرار گرفته و البته با مشکلاتی روبه‌رو هستند و به مانند توسعه شهرها با زمان احتیاج دارد.

وی ادامه داد: امر تولید حداکثر ۲۰ درصد در موفقیت کسب و کار نقش آفرینی میکند و ۸۰درصد موفقیت در کسب‌و کار نیازمند خدمات نرم افزاری هست که باید به این حوزه‌ها ارائه شود.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک افزود: تولیدکنندگان قبل از رسیدن به تولید نیازمند طراحی و تکنولوژی و… هستند و باید شرایط به گونه‌ای فراهم باشد که یک تولید کننده بتواند همه مجموعه خود را در یک فضای فیزیکی حداقلی جمع آوری کند تا بتوان از آن انتظار تولید داشته باشیم.

وی در ارتباط با عرضه محصولات داخلی با برندهای خارجی در بازار برای فروش گفت: در شرایط فعلی کشور خیلی از محصولات در کارخانه‌های داخلی تولید می‌شود اما بازاری برای فروش وجود ندارند و علت این امر که نمی‌توانند محصول خود را به فروش برسانند پایین بودن کیفیت این محصولات است در حالی که برخی تولیدات داخلی با کیفیت بالایی عرضه می‌شود اما نمی‌توان نه در بازار داخلی به فروش برسانیم.

مقیمی ادامه داد:شهرک‌های صنعتی کشور محصولات با مواد اولیه داخلی تولید می‌شود اما با نام و برندهای خارجی در بازار عرضه میگردد و رسانه‌ها نقش مهمی برای شناساندن محصولات تولید داخل به مردم کشور دارند که کاری کمتر از تولید محصولات نیست.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک با اشاره به اعمال معافیت‌های مالیاتی برای واحدهای صنعتی تا پایان سال ۹۵ تصریح کرد: ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید از اواخر سال ۹۵ آغاز می‌شود که بر اساس آن واحدهای صنعتی داخل شهرک‌ها تا ۱۳ سال می‌توانند از امکان معافیت مالیاتی برخوردار شوند که به طور کلی از هزینه‌های تولید کاسته می‌شود.

وی در پایان ادامه داد: بیش از ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد و در حوزه صنایع کشور از ۸۸هزار واحد صنعتی که به بهره‌برداری رسیده است بیش از ۳۸ هزار واحد صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.