معرفی ۱۴ هزار واحد صنعتی برای اخذ وام رونق تولید به بانک‌ها

|
0 دیدگاه

این تسهیلات برای واحدهایی که تولید کمتر از ظرفیت دارند یا متوقف شده‌اند و نیز ۲ هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد اختصاص یافته است.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: ۱۴هزار واحد صنعتی کشور که برای بهره مندی از تسهیلات ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی رونق تولید نام نویسی کرده اند، برای عقد قرارداد به بانک ها معرفی شده اند.

غلامرضا سلیمانی افزود: مهمترین برنامه امسال دولت برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط، پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید است.

وی ادامه داد: این تسهیلات برای واحدهای صنایع کوچک که تولیدشان کمتر از ظرفیت بوده یا متوقف شده است و همچنین ۲ هزار طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت که با دریافت تسهیلات به چرخه تولید باز می گردند، اختصاص یافته است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، مقرر شد در تامین مالی واحدهای کوچک حداکثر همکاری لازم صورت گیرد و در صورت کسری، وثیقه مورد نیاز واحدهای صنعتی از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری تامین شود.

وی با بیان اینکه مصوبه های کارگروههای استانی، تسهیل و رفع موانع تولید به منزله مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است، گفت: بانک ها موظف شده اند در فاصله زمانی دو هفته پرونده های ارجاعی از سوی کارگروه های استانی را بررسی و نتیجه را به متقاضیان اعلام کنند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، روند پرداخت تسهیلات را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا در فاصله حداکثر سه ماه مانده به پایان سال این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شود تا شاهد اثرات آن در اقتصاد کشور باشیم.

سلیمانی از برنامه ریزی این سازمان با هدف آموزش ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی در کشور سخن گفت و اظهار کرد: این آموزش ها در بخش های مدیریتی، مهارتی و ضمن کار به واحدهای صنعتی ارائه می شود.

وی با بیان اینکه بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد از هزینه این آموزش ها توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان یارانه پرداخت می شود، اظهار داشت: سهم استان فارس از این آموزش ها افزون بر پنج هزار و ۵۰۰ نفر است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.