چه کسی رئیس اتاق ایران می شود؟

زمان انتخاب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و ایران مشخص شد

|
0 دیدگاه

در حالی جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و ایران در حال برگزاری است که برصندلی خالی محسن جلال‌پور، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق تکیه زده و ریاست جلسه امروز را بر عهده دارد.

حدود بیست روز پیش بود که محسن جلال‌پور، رئیس سابق اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با انتشار متنی در صفحه تلگرامی خود، به صورت رسمی استعفای خود را از سمت ریاست پارلمان بخش‌خصوصی اعلام کرد از آن زمان تا به حال کمانه زنی‌های زیادی در خصوص افرادی که برای پست ریاست منتخب هستند به گوش میرسد.

حدود ۴ روز بعد بود که استفای جلال‌پور از ریاست اتاق بازرگانی کرمان از سوی هیات نمایندگان اتاق این شهر پذیرفته شد و این مهم می توانست جرقه‌ای باشد برای قبول استعفای مرد اول پسته از سمت ریاست اتاق بازرگانی ایران.

چراکه تا قبل از آن اعضای اتاق ایران گفته بودند با استعفا جلال پور موافقت نمی کنند و صندلی وی را تا پایان دوره درمان محفوظ خواهند داشت.

در این میان گمانه‌زنی‌هایی در خصوص کاندیداهای احتمالی اتاق بازرگانی ایران مطرح است که در آن، نام افرادی همچون منصور معظمی مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و همین طور مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان گزینه‌های دولتی و همچنین سید عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت و معدن، پدرام سلطانی و شافعی به عنوان نمایندگان بخش خصوصی به چشم می‌خورد.

در این بین شاید شانس سلطانی و شافعی به عنوان نایب رئیسان فعلی اتاق و همین طور سهل آبادی رییس خانه صنعت و معدن برای تصدی پست ریاست بیشتر باشد. گرچه اصلا نمی شود شانس خوانساری رییس فعلی اتاق تهران را نیز نادیده گرفت.

گفتنی است دقایقی پیش در جلسه امروز نمایندگان اتاق بازرگانی که به ریاست پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق برگزار می شود مقرر شد، ۱۴ شهریورماه برای انتخاب رییس جدید رای گیری شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.