ناامنی غذایی در ۹دهک‌ روستایی کشور

|
0 دیدگاه

معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: متأسفانه در حال حاضر ۹ دهک از جامعه روستایی کشور در منطقه ناامن غذایی قرار دارند.

ناصر زرگر شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد اظهار کرد: در کشورهای صنعتی، فناوری با ظرفیت های روستاها گره خورده و زنجیره تولید ارزش افزوده به صورت مستقیم به روستاها مرتبط است. همچنین حتی زنجیره فروش نیز که یکی از ارکان اقتصاد است نیز ارتباط غیرقابل انکاری با روستاها دارد.

وی اضافه کرد: متأسفانه در حال حاضر ۹ دهک از جامعه روستایی کشور در منطقه ناامن غذایی و سه دهک نیز در منطقه شدید ناامن غذایی قرار دارند.

معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  افزود: متأسفانه امروزه مردم روستایی که روزی خودشان تولیدکننده بودند و همواره تا به حال حافظ مرزهای کشور هستند، چنین وضعیت ناامن غذایی دارند.

زرگر با تأکید بر ظرفیت های بسیار بالای اهالی روستا گفت: حتی پذیرفته شدگان کنکور بسیاری اهل روستا هستند که با کمترین امکانات بهترین نتایج را کسب می کنند.

وی ابراز تأسف کرد: متأسفانه قسمت اعظمی از بزه های اجتماعی در مناطق محروم صورت می گیرد و باید نسبت به این مناطق توجه بسیاری داشت.

معاون سرمایه گذاری و اشتغال معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  با اشاره به اینکه در آینده نسل جوانی در روستاها مشاهده نمی شود، تصریح کرد: باید زنجیره ارزش افزوده را به روستاها برگردانیم.

زرگر انتقاد کرد: اعتبارات بنیاد برکت که برای استان خوزستان اختصاص پیدا می کند را باید به جای مدرسه سازی در زمینه فناوری های نوین هزینه کنیم.

وی در پایان ادامه داد: بیشترین زمین های حاصلخیز و خوب کشاورزی در خوزستان است و باید حلقه های گمشده کشاورزی را در زمینه فناوری های نوین دوباره فعال کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.