نخستین خانه فرش دستباف در خراسان شمالی راه اندازی می شود

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفت: نخستین خانه فرش دستباف استان در شهریور ماه امسال افتتاح می شود.

محمدعلی یوسفی روز چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به تسهیل کنسرسوم خانه صادرات فرش و آبنبات استان در سال جاری اظهار کرد: با افتتاح خانه فرش استان هویت سازی این صنعت اثبات و همچنین زمینه اشتغال هم برای بسیاری از جوانان فراهم می شود.
وی افزود: در خانه فرش دستباف اقداماتی از جمله طراحی، آموزش به ذینفعان زیر مجموعه فرش ارائه و فرصت مغتنمی در راستای توسعه صنعت فرش در استان فراهم می شود.
وی تصریح کرد: برای تجهیز خانه فرش دستباف استان در حدود سه میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.
یوسفی همچنین از بخشودگی ۹۰ درصد از تعدیل اقساط وام بانکی سرمایه گذاران شهرک های صنعتی در سال جاری خبر داد و افزود: تا پایان شهریور ماه ۱۰ درصد از واحدهای فعال این شهرک ها در استان از این مزیت استفاده می کنند.
وی یکی از مباحث مورد تاکید در شرکت شهرکهای صنعتی را برگزاری دوره های آموزشی عنوان کرد و گفت: در این زمینه امسال هزارو ۲۶ نفر تولید کننده از دوره های آموزشی و مدیریتی و مشاوره ای استفاده کرده اند.
وی افزود: هم اکنون۷۰ درصد از واحدهای شهرکهای صنعتی از مزایای آب بهره مند هستند و ۸۵ درصد هم از این واحدها تامین برق شده اند.
مدیرعامل شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفت: همچنین شهرکهای صنعتی بجنورد ،اسفراین و شیروان از ایستگاه آتش نشانی برخوردار هستند.
وی افزود: در بازدیدی که بنیاد برکت از ۱۵ واحد تولیدی استان انجام دادند این نهاد برای کمک به یک واحد تولیدی اعلام آمادگی کرده است.
وی خاطرنشان کرد: از ۱۲۹ واحد تولیدی دارای پروانه در شهرکهای صنعتی استان ۲۴ درصد غیرفعال ،۱۴ درصد مشغول فعالیت مستمر و ۶۹ درصد هم با ظرفیت کم در حال تولید هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.