نمایش ایرانی در راه ترکیه

|
0 دیدگاه

یک نمایش‌ ایرانی به کارگردانی حسین چراغی برای شرکت در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بورسای ترکیه انتخاب شد.

حسین چراغی در این‌باره گفت: شورای انتخاب بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان “بورسای” ترکیه پس از بررسی آثار ارسال شده، نمایش‌ «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» را از تولیدات سال ۱۳۹۴، مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان انتخاب کرد.

به گفته وی این نمایش عروسکی دی ماه ۱۳۹۴ در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه رفت و در جشنواره‌های متعددی همچون جشنواره ملی جوان ایرانی، جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان همدان، بخش استانی جشنواره تئاتر فجر و جشنواره بین‌المللی عروسکی ایشارا – هند،  اجرا و با استقبال روبرو شد.
این نمایش که به نویسندگی مجید بوربور و کارگردانی حسین چراغی برای گروه سنی بالای هفت سال تولید شده، از فضاسازی متنوعی با بهره گیری از تکنیک تئاتر کاغذی و تئاتر با کاغذ، برخوردار است. وفاداری به عشق، وفای به عهد و قدردانی از هنرمند از جمله مفاهیمی است که در این نمایش به آن پرداخته می‌شود.
عوامل این نمایش عبارتند از نویسنده و مشاور هنری: مجید بوربور، طراح و کارگردان: حسین چراغی، بازیگر و بازی‌دهنده: مجید بوربور – بهناز مهدی‌خواه، راوی: رعنا قادری، دستیاران کارگردان: فاطمه عباسی، آهنگساز: امیر پورخلجی، همخوان: هدیه مؤدبیان، طراح لباس: مریم معینی، دوخت لباس: بهناز مهدی‌خواه، عکاس: امیر علی عتیقی مقدم، طراح پوستر و بروشور: پریسا تشکری، طراح صحنه: حسین چراغی – مجید بوربور، طراح نور: محمد رضا شاملوفرد و ساخت عروسک: فاطمه عباسی – سمیه صادق‌پور – زهرا رودکی – الهام زنبوری.

بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بورسای ترکیه علاوه بر میزبانی ۱۶ گروه نمایشی کشورهای مختلف اجرای نمایش، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی، نشست‌های بحث و گفت‌وگو را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ است.

این جشنواره با همکاری شهرداری و موسسه فرهنگ، هنر و توریست شهر بورسا و حمایت مرکز اسیتژ ترکیه از ۲۶ مهر تا اول آبان سال جاری در شهر بورسای کشور ترکیه برگزار می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.