نمایش تصویرگری‌های فرشید مثقالی در تایوان

|
0 دیدگاه

تصویرگری‌های فرشید مثقالی در میان آثار برندگان ۵۰ سال جایزه‌ی هانس کریستین اندرسون در شهر تایپه کشور تایوان به‌نمایش گذاشته شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایشگاه به‌مناسبت پنجاهمین سالگرد مسابقه‌ی بین‌المللی هانس کریستین اندرسون کشور تایوان برپا شده و منتخبی از آثار تصویرگرانی که در این سال‌ها موفق به دریافت این جایزه شده‌اند، به‌نمایش گذاشته شده است.

آثار تصویرگری مثقالی، تنها برنده‌ی ایرانی این مسابقه نیز در میان این آثار قرار گرفته که این تصویرها از کتاب‌های «ماهی سیاه کوچولو»، «تو را من چشم در راهم»، «شهر ماران»، «من و خارپشت و عروسکم»، «جمشیدشاه»، «آرش کمان گیر»، «مازن»، «پسرک چشم‌آبی و قهرمان» انتخاب شده است.

نمایشگاه آثار برندگان ۵۰ سال جایزه‌ی هانس کریستین اندرسون به مدت دوماه از ۲۹ تیر تا ۳۰ شهریور ۹۵ (۱۹ جولای تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶) در شهر تایپه، کشور تایوان پذیرای بازدیدکنندگان است. همچنین  در ادامه، این نمایشگاه به مدت سه سال به‌صورت سیار در کشورهای مختلف جهان برپا خواهد شد.

جایزه هانس کریستین اندرسون جایزه‌ای است که هر دو سال یک‌بار از طرف دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (‌IBBY‌) در دو گروه به مولفان و تصویرگران ادبیات کودک تعلق می‌گیرد.

نمایشگاه سیار هانس کریستین اندرسن نیز در جهت رشد و ترقی هنرمندان راه‌اندازی شده و به تایید دفتر بین‌المللی کتاب (IBBY ) رسیده است. هدف این نمایشگاه آشنایی مردم جهان با اقدام‌های صورت‌گرفته از سوی دفتر بین‌المللی کتاب (IBBY) برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در سراسر جهان است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.